Kradł w sklepie, posiadał narkotyki

2024-03-25 14:00:00(ost. akt: 2024-03-25 09:49:38)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Patrol prewencji z Działdowa, wezwany do sprawy kradzieży sklepowej, ujawnił w posiadaniu, podejrzanego o kradzież artykułów sklepowych, narkotyki. Ukarany mandatem karnym za wykroczenie, został zatrzymany do wyjaśnienia. Wieczorem kolejny patrol prewencji zatrzymał innego mężczyznę, który również posiadał przy sobie środki odurzające.
W pierwszy dzień wiosny (21.03.2024 r.) w Działdowie doszło do kradzieży w jednym z dyskontów handlowych na terenie miasta. Wezwany przez ochronę sklepu patrol prewencji zastał na miejscu ujętego 28-latka, który dokonał kradzieży artykułów sklepowych. Podczas wykonywania czynności z mężczyzną, policjanci ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością suszu koloru zielonego. Mężczyzna został ukarany mandatem za popełnioną kradzież, a następnie zabrany do komendy, celem złożenia wyjaśnień w sprawie przestępstwa narkotykowego. Zabezpieczony susz, po przebadaniu testerem narkotykowym, okazał się marihuaną.

W tym samym dniu, wieczorem, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego ujawnili, na terenie Działdowa kolejnego mężczyznę, który posiadał przy sobie susz marihuany. 28-letni mieszkaniec Działdowa, również został zatrzymany do wyjaśnienia.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa narkotykowego.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychoaktywnej wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi, sprawca może trafić za kratki na rok.
kpp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5