Dwóch strażaków z OSP Rutkowice rannych w wypadku drogowym. Wracali wozem strażackim z akcji

2024-01-03 15:20:58(ost. akt: 2024-01-03 15:22:40)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum

Dwóch strażaków OSP trafiło do szpitala po tym jak samochód gaśniczy, którym jechali, uderzył w przydrożne drzewo w Skurpiach (woj. warmińsko-mazurskie) - podała w środę straż pożarna. W regionie panują trudne warunki drogowe z powodu padającego śniegu.
Do zdarzenia doszło około południa na lokalnej drodze w Skurpiach w powiecie działdowskim. Druhowie z OSP Rutkowice wracali do jednostki po udzieleniu pomocy uczestniczce wcześniejszego wypadku drogowego w tej samej miejscowości.

"Samochodem gaśniczym uderzyli w drzewo. Dwóch ratowników jest rannych, zabranych do szpitala, jeden bez obrażeń został na miejscu zdarzenia" - poinformował rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej mł. bryg. Grzegorz Różański.

Mł. asp. Justyna Nowicka z działdowskiej policji powiedziała PAP, że do szpitala trafił kierujący strażackim pojazdem i jeden z dwóch pasażerów. "Ale kierowca wyszedł już ze szpitala na własną prośbę" - zaznaczyła.

W jej ocenie, przypuszczalnym powodem wypadku mogło być niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. Jak mówiła, przez cały czas pada śnieg i na drogach jest ślisko.

W województwie warmińsko-mazurskim do wieczora obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu. Dla południowej i zachodniej części regionu IMGW wydał również ostrzeżenie drugiego stopnia o marznących opadach deszczu powodujących gołoledź.

źródło: PAP
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5