Konie, kucyki i osioł wędrowały drogą w Nowy Rok

2024-01-02 17:05:44(ost. akt: 2024-01-02 17:26:08)
Zwierzęta idące drogą przed radiowozem

Zwierzęta idące drogą przed radiowozem

Autor zdjęcia: mat. policji

W Nowy Rok stado zwierząt spacerowało drogą na trasie od Wlewska do Piaseczna w gminie Lidzbark. Informacja o tym dotarła do policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zwierząt i uczestników ruchu drogowego do czasu przyjazdu właściciela. Jak się okazało, zwierzęta wystraszone strzałami petard wybiegły z ogrodzonej posesji.
„Stado zwierząt wędruje drogą” — takiej treści zgłoszenie otrzymał oficer dyżurny Komisariatu Policji w Lidzbarku od uczestnika ruchu drogowego. Zdarzenie miało miejsce w Nowy Rok (1 stycznia) tuż po 7:00. Na trasę od Wlewska do Piaseczna skierowano policyjny patrol z Lidzbarka, który na drodze wojewódzkiej nr 544 zauważył idące drogą stado zwierząt, w tym konie, kucyki i osiołka.

Policjanci ustalili i powiadomili właściciela zwierząt, który dojechał na miejsce wraz z pracownikiem w celu wyłapania zwierząt. Do czasu przyjazdu właściciela policjanci w radiowozie czuwali nad bezpieczeństwem zwierząt i innych uczestników ruchu. Jak ustalono, zwierzęta uciekły w sylwestrową noc wystraszone wystrzałami fajerwerków i petard.

Z uwagi na zaistniałe zagrożenie policjanci pouczyli właściciela zwierząt o obowiązku właściwego zabezpieczenia zwierząt.

kpp, red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5