Dzięki reakcji obywateli dwóch nietrzeźwych kierujących trafiło w ręce policji

2023-12-27 08:47:57(ost. akt: 2023-12-27 08:48:37)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Kierujący mazdą został zatrzymany przez innych uczestników ruchu po tym, jak swoją jazdą na jednej z bardzo ruchliwych ulic Działdowa stwarzał zagrożenie dla innych. Okazało się, że był nietrzeźwy. Z kolei po zgłoszeniu obywatelskim dotyczącym podejrzenia nietrzeźwego kierującego, policjanci zatrzymali kierowcę suzuki, który zatrzymał się uszkodzonym autem pod jednym z bloków w Działdowie. Obaj kierujący odpowiedzą za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
W Działdowie na ulicy Męczenników kierujący pojazdem marki Mazda swoją jazdą stwarzał zagrożenie na drodze. Uczestnicy ruchu drogowego ujęli kierującego mazdą podejrzewając, że może znajdować się pod działaniem alkoholu, a następnie zawiadomili policję. Zdarzenie miało miejsce w czwartek (21.12.2023 r.) po godzinie 14-ej. Skierowany na miejsce patrol prewencji potwierdził, że kierujący mazdą mieszkaniec gminy Działdowo był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie 47-latka. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd został odholowany.

W tym samym dniu około godziny 14:30 policjanci ruchu drogowego, po zgłoszeniu obywatelskim, interweniowali wobec kierowcy suzuki, który zatrzymał się autem przy jednym z bloków na osiedlu przy ulicy Nidzickiej w Działdowie. Pojazd, w którym siedział kierujący miał uszkodzony zderzak, a stan kierującego mógł wskazywać, że jest on nietrzeźwy. Policjanci w pojeździe zastali na miejscu kierowcy 58-latka, po czym sprawdzili jego stan trzeźwości. Potwierdzili, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas interwencji mieszkaniec Działdowa ubliżał policjantom. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Także w tym przypadku funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Obie sprawy swój finał znajda w sądzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na pochwałę zasługuje postawa obywateli, którzy we właściwy sposób zareagowali na zaistniałe zdarzenia. Widząc niebezpieczne zachowania kierujących, podejrzewając, że mogą znajdować się pod działaniem alkoholu, nie wahajmy się reagować i podejmować działania mające na celu eliminowanie niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwy kierujący, to śmiertelne zagrożenie. Twoja reakcja może zapobiec tragedii na drodze i uratować komuś życie.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5