Oślepiony przez pojazd zjechał na pobocze

2023-12-22 10:00:00(ost. akt: 2023-12-21 09:10:35)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Kierujący oplem zjechał na pobocze i uszkodził znak drogowy. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że chwilę wcześniej został on oślepiony przez inny pojazd. Mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń, jednak jego auto nie nadawało się do dalszej jazdy. Policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę.
Przy wjeździe do miejscowości Lidzbark, na łuku drogi pomiędzy stacją paliw Orlen a rondem, kierujący pojazdem marki Opel Insignia wjechał w znak drogowy stojący przy rondzie.

Obecny na miejscu patrol prewencji z Lidzbarka ustalił, że kierujący pojazdem 58-latek został oślepiony przez inny pojazd w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w znak E-1 uszkadzając go.

Mężczyzna był trzeźwy i nie odniósł poważniejszych obrażeń, jednak auto nie nadawało się do dalszej jazdy z uwagi na uszkodzenia powstałe w wyniku tego zdarzenia. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, a za spowodowane zdarzenie mężczyznę pouczyli.

Policjanci apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę. Szczególną uwagę należy zachować podczas jazdy wczesnym rankiem i po zmroku, gdy widoczność z uwagi na porę dnia jest znacznie ograniczona, a warunki pogodowe nie sprzyjają kierującym. Pamiętajmy o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania i stosujmy się do przepisów drogowych. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od nas samych.

kpp, red.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. JarToP #3112698 24 gru 2023 15:44

    Policjanci pouczyli człowieka,który został oślepiony... A co z kierowcą, który miał źle ustawione światła?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5