Przekroczył prędkość, lecz nie poczuł się do winy

2023-12-21 14:00:00(ost. akt: 2023-12-21 08:58:45)

Autor zdjęcia: arch. Policja

Mieszkaniec Działdowa przekroczył wcześniej prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym i stracił czasowo uprawnienia do kierowania. Nie przeszkodziło mu to wsiąść ponownie za kierownicę auta. Inny kierujący przekroczył dozwoloną prędkość, ale nie poczuł się do winy. Obie sprawy swój finał znajdą w sądzie.
W poniedziałek (18 grudnia) w Działdowie po godzinie 12:30 na jednej z ulic patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Kierujący autem 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyzna dwa miesiące wcześniej stracił czasowo uprawnienia za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Nie przeszkodziło mu to wsiąść ponownie za kierownicę pojazdu. Policjanci przerwali kontynuowanie jazdy mieszkańcowi Działdowa i sporządzili wobec niego dokumentację z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Z kolei inny kierujący, zatrzymany w tym samym dniu przez policjantów działdowskiej drogówki w miejscowości Kurki przekroczył dozwoloną prędkość o 17km/h w obszarze z ograniczeniem prędkości do 40km/h. 48-latek kierujący pojazdem marki Renault nie poczuwał się do winy i odmówił przyjęcia mandatu karnego za popełnione wykroczenie drogowe. Także w tym przypadku sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

kpp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5