Kolizja, rowerzysta z promilami i kierujący renaultem z nieważnym badaniem technicznym w powiecie działdowskim

2023-12-22 07:00:00(ost. akt: 2023-12-21 07:57:26)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci ruchu drogowego wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut. Sprawca zdarzenia uderzył w poprzedzający pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Ujawnili również nietrzeźwego rowerzystę. Sprawców tych wykroczeń ukarano mandatami. Z kolei policjanci prewencji zatrzymali kierującego, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd ważnego badania technicznego.
We wtorek (19 grudnia) w Działdowie na ulicy Olsztyńskiej o godzinie 7:00 doszło do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący pojazdem marki Daf nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu peugeot, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i uderzył w jego w tył. Sprawcę zdarzenia, mieszkańca Iławy, policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 1200 złotych. Ponadto zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu z uwagi na powstałe w zdarzeniu uszkodzenia.

Tego samego dnia policjanci działdowskiej drogówki ujawnili nietrzeźwego rowerzystę. Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości na terenie gminy Iłowo-Osada. Kierujący jednośladem 41-latek podczas badania stanu trzeźwości wydmuchał ponad pół promila alkoholu. Policjanci przerwali mu dalsza jazdę. Za popełnione wykroczenie drogowe mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Z kolei policjanci prewencji z Działdowa na terenie miasta Działdowa w godzinach nocnych zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault Master. Za kierownicą pojazdu siedział 33-latek z Podkarpacia. Podczas kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna posiada decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania z 2018r., a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Wobec kierującego sporządzono dokumentację do sądu oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny od pojazdu.

kpp, red.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5