Recital Ewy Dałkowskiej w Dywitach

2021-08-24 11:55:33(ost. akt: 2021-08-24 11:59:04)
Recital Ewy Dałkowskiej to sentymentalna podróż do wspomnień z twórczością m.in. A. Osieckiej, M. Hemara, Z. Herberta, S. Balińskiego czy J. Tuwima.
Głównym motywem, który łączy wykonywane przez artystkę utwory jest nostalgia za tym co przeminęło, a jednocześnie tak bardzo ubogaciło naszą wrażliwość na piękno słowa.
W programie recitalu, znajdą się również piosenki „zaangażowane”, które artystka prezentowała w słynnym Teatrze Domowym, będącym w stanie wojennym jedną z najważniejszych scen kultury niezależnej od ówczesnych władz. Muzykę do wykonywanych utworów, napisali znakomici polscy kompozytorzy m.in. S. Krajewski , J. Derfel, S. Staszewski, S. Radwan. Publiczność będzie miała okazję posłuchać m.in. „Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną”, „Na pierwszy znak”, ” Kiedy mnie już nie będzie” „Sylwester w Budapeszcie”, „Stara piosenka”, „Nadzieja”.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gokdywity

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5