Dobry Pocellątek Wiosny

2020-02-27 09:21:29(ost. akt: 2020-02-27 09:21:22)
Koncert kameralny grupy wiolonczelowej "Cellofuny" w Gminnym Ośrodku kultury w Dywitach.
DOBRY POCELLĄTEK WIOSNY

Zespół „Cellofuny” powstał już kilka lat temu z inicjatywy nauczycieli klas wiolonczel: Pawła Panasiuka, Krzysztofa Koziatka, Magdaleny Niedźwiedź i Sylwii Broneckiej-Bednarczyk, pracujących w Powiatowej Szkole Muzycznej I st. w Dywitach oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Olsztynie. Jednocześnie ww. są wiolonczelistami orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
Jednym z celów działalności zespołu „Cellofuny” jest szeroko rozumiana popularyzacja pięknego instrumentu, jakim jest wiolonczela, ale także doskonalenie u dzieci i młodzieży umiejętności wspólnego muzykowania. Ale przede wszystkim to świetna zabawa, integracja i uczta dla słuchaczy.
Podczas koncertu DOBRY POCELLĄTEK WIOSNY będzie można usłyszeć utwory muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Zespół przygotował do koncertu Pan Paweł Panasiuk, który uświetni to wydarzenie swoimi wprowadzeniami. Czeka na słuchaczy wyjątkowa uczta muzyczna.

Paweł Panasiuk jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytet Fryderyka Chopina) z klasy wiolonczeli Prof. Andrzeja Zielińskiego. Wiolonczelista jest także absolwentem Trinity College of Music w Londynie,które ukończył pod kierunkiem Prof. Natalii Pawluckiej. Współpracował z wieloma orkiestrami i zespołami na świecie, a od 2010 roku jest wiolonczelistą Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej. Prowadzi aktywną działalność koncertową, a także dydaktyczną w tym w Powiatowej Szkole Muzycznej I stopnia w Dywitach. W 2015 rozpoczął współpracę z zespołem kameralnym „Pro musica antiqua”.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gokdywity

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5