Młodzi Odkrywcy na UWM

2019-02-23 20:00:00(ost. akt: 2019-02-24 11:25:03)
W sobotę (23.02) w auli Wydziału Biologii i Biotechnologii odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia semestralnych zajęć na Warmińsko-Mazurskim Uniwersytecie Młodych Odkrywców 2.0

W sobotę (23.02) w auli Wydziału Biologii i Biotechnologii odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia semestralnych zajęć na Warmińsko-Mazurskim Uniwersytecie Młodych Odkrywców 2.0

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

W sobotę 23 lutego uczniowie szkół z województwa zakończyli semestr zajęć na Uniwersytecie Młodych Odkrywców 2.0. W marcu zajęcia rozpocznie kolejna grupa 60 uczniów z Olsztyna, Działdowa, Lamkowa, Dywit i Stawigudy.
To były bardzo ciekawe zajęcia — oceniają uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie. — Wzięliśmy udział w różnych eksperymentach, mogliśmy pracować na profesjonalnym sprzęcie naukowym. Odkrywamy pasje, zdobywamy wiedzę. To cenne doświadczenie — dodają.


W sobotę w auli Wydziału Biologii i Biotechnologii odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia semestralnych zajęć na Warmińsko-Mazurskim Uniwersytecie Młodych Odkrywców 2.0. Wzięli w nim udział uczniowie m.in. ze Szczytna i Stawigudy.
— W projekcie uczestniczyliśmy po raz kolejny — tłumaczy Anna Chrzanowska - Żemek, nauczycielka biologii i przyrody ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie. — Zajęcia budziły zainteresowanie, a uczniowie mogli poznać m.in. uniwersyteckie laboratoria i ich wyposażenie, co jest jedną z wielu zalet tego projektu. Przy okazji mają również możliwość kontaktu z naukowcami.


W czasie Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Młodych Odkrywców 2.0 uczniowie mogli wziąć udział w m.in. zajęciach w laboratoriach Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie czy warsztatach badawczych. Uczestniczyli też w uniwersyteckich wydarzeniach, np. Nocy Biologów czy Olsztyńskich Dniach Nauki.
— Uczestnicy Uniwersytetu Młodych Odkrywców zdobywają cenne umiejętności, m.in. matematyczno-przyrodnicze, rozwiązywania problemów czy pracy zespołowej — podkreśla dr hab. Stanisław Czachorowski, koordynator projektu. — Działania w projekcie zostały tak zaplanowane, aby sprzyjały poznawaniu środowiska akademickiego i uczelni oraz integrowały lokalną społeczność wokół uniwersytetu. Chcemy też w przyszłości uruchomić m.in. webinaria on-line z udziałem naukowców, dzięki czemu dotrzemy do jeszcze większej liczby szkół.


Już w marcu zajęcia rozpocznie kolejna grupa 60 uczniów z Olsztyna, Działdowa, Lamkowa, Dywit i Stawigudy.
— Przewidujemy, że działania, które realizujemy w czasie Uniwersytetu Młodych Odkrywców, będą kontynuowane po formalnym zakończeniu cyklu kształcenia. Będą to m.in. letnie szkoły, obozy naukowe czy kształcenie on-line — kończy prof. dr hab. Tadeusz Kamiński, dziekan wydziału Biologii i Biotechnologii UWM.
Kajot

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5