Jarmark Wielkanocny i warsztaty rękodzieła w Gminie Dywity

2017-04-07 18:41:50(ost. akt: 2017-04-07 18:43:15)

Autor zdjęcia: UG Dywity

Kiermasz pysznej żywności regionalnej, rękodzieło i ozdoby świąteczne oraz warzywa i owoce od lokalnych producentów – to wszystko znajdziecie na IV Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w sobotę 8 kwietnia w godz. od 9.00-13.00 w dywickiej Stodole. Tego samego dnia odbędą się także warsztaty rękodzielnicze „Gady Folk Art” w Gadach.
Szukacie pysznego i zdrowego zaopatrzenia na święta wielkanocne? Takie tylko w najładniejszym i najbardziej klimatycznym targowisku w regionie, czyli w Stodole w Dywitach! Na pewno znajdziecie tu swojskie wędliny, kiełbasy i mięsiwo, pyszny chleb, miód z własnej pasieki, sery, jaja, ryby z warmińsko-mazurskich jezior, wypieki, ciasta, sękacze, czy soki i przetwory.

- To nie wszystko, bo będą też owoce i warzywa od lokalnych rolników i sadowników, a także kwiaty, sadzonki, nasiona – zapowiada Magdalena Klach-Chęcmanowska z Urzędu Gminy w Dywitach.

Wszystko co znajdziecie na dywickim targowisku jest zdrowe, smaczne i co najważniejsze, wytworzone według tradycyjnych receptur, które wykluczają dodawanie polepszaczy smaku.

- Zapraszamy serdecznie na przedświąteczne zakupy do Dywit! – zachęca wójt Jacek Szydło. – U nas poczujecie klimat nadchodzących Świąt Wielkanocnych!
Co ważne, oprócz lokalnych przysmaków na gości Stodoły czekać będzie także rękodzieło i ozdoby świąteczne m.in. palmy wielkanocne, jaja z tasiemek, pisanki, zabawki z materiału. Cały jarmark będzie się odbywał w wielkanocnej scenografii. W Stodole będą królować tego dnia piękne, kolorowe i okazałe palmy.

Gady Folk Art

To jednak nie wszystko jeśli chodzi o przedświąteczna ofertę w Gminie Dywity.

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach przygotował coś dla osób, które własnoręcznie będą chciały wykonać ozdoby i pamiątki świąteczne do domu. Podczas kolejnej już edycji Wielkanocnych Warsztatów Rękodzieła „Gady Folk Art” również w sobotę 8 kwietnia w godz. od 11.00-15.00 w Ośrodku Rzemiosł Zapomnianych w Gadach z pomocą instruktorek będzie można wykonać: palmy i wianki wielkanocne, pisanki, romantyczne jajka decoupage, ceramiczne baranki, zajączki i kurki, palmy wielkanocne i wycinanki kurpiowskie – kartki wielkanocne.
- Dzień przed Niedzielą Palmową pod okiem wybitnych instruktorów będzie można stworzyć unikalny, wiosenny wystrój w naszych wnętrzach – mówi Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor Gok Dywity.

Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci, które poprowadzi Biblioteka Publiczna w Dywitach. Miłą atmosferę dopełni bufet kawowy. Koszt udziału w warsztatach (materiały): 15 złotych od osoby, płatne w dniu warsztatu. Informacje: GOK Dywity, tel.: 895120123, mail: gokdywity@wp.pl, www.gokdywity.eu. Zapraszamy!

mat. UG Dywity

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5