Groził i wyzywał matkę – „przykładny syn” usłyszał zarzuty

2017-09-06 12:25:14(ost. akt: 2017-09-06 12:25:30)
Policjanci z Gołdapi zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Dubeninki. Mężczyzna znęcał się nad swoją matką, wyzywając ją, uderzając i grożąc pozbawieniem życia. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.
W poniedziałek (04.09) popołudniu oficer dyżurny gołdapskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów w gminie Dubeninki doszło do awantury. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. 

W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 44-letniego mężczyznę oraz jego matkę. Z relacji kobiety wynikało, że syn, będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury, w czasie których wyzywa ją, uderza i grozi pozbawieniem życia. Jak ustalili śledczy sytuacja taka trwała już od ponad 2 lat. W końcu kobieta nie wytrzymała zachowań 44-latka i zgłosiła się do funkcjonariuszy.
 
Awanturnik został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakazał zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Mężczyzna ma również opuścić lokal zamieszkiwany wspólnie z matką.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5