Pijany rowerzysta zderzył się z mazdą

2016-11-02 11:22:59 (ost. akt: 2016-11-02 11:30:23)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

We wtorek (1 listopada) na trasie Kunik - Praslity, pijany rowerzysta czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka mazdą. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.
Do zdarzenia doszło około godz. 17. Jak wynika z ustaleń policji, 58-letni rowerzysta nagle zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z mazdą. Mężczyznę ze złamanym obojczykiem przetransportowano do szpitala. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że rowerzysta miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

- Rowerzysta może mówić o dużym szczęściu. Kierowcy jednośladów, podobnie jak piesi i motocykliści to tzw. "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Oznacza to, że nie są osłonięci karoserią, nie chronią ich pasy ani poduszki powietrzne. Nawet z pozoru niegroźnie wyglądające zdarzenie drogowe z ich udziałem może być tragiczne w skutkach - mówią policjanci.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi podczas przemieszczania się do drogach. - Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych - tłumaczą.

Źródło: KWP Olsztyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5