Kolejne zderzenie na DK 51. Daewoo wjechało w skodę

2015-02-20 08:15:41 (ost. akt: 2015-02-20 17:06:06)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zderzenie miało miejsce po godz. 15 na trasie Olsztyn - Dobre Miasto w pobliżu Spręcowa. Według wstępnych ustaleń, kierowca daewoo najechał na jadącą przed nim skodę. Na szczęście w kolizji nie ucierpiał żaden z kierowców. Droga jest przejezdna. Przypomnijmy, że nie było to jedyne, dzisiejsze zdarzenie na DK 51...
Według ustaleń policji, do zdarzenia doszło na łuku drogi przed Spręcowem. Jadącemu w kierunku Dobrego Miasta kierowcy skody, podczas jazdy otworzyła się maska, która przesłoniła mu widok. Gdy gwałtownie zahamował, w tył jego auta uderzyło jadące za nim daewoo.

- Pokrywa silnika otworzyła się najprawdopodobniej na skutek podmuchu wiatru, jaki wywołał mijający skodę samochód ciężarowy - mówi Rafał Prokopczyk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Na szczęście w wyniku zderzenia obu aut nikt nie ucierpiał. Kierowca daewoo, za niezachowanie odpowiedniej odległości, został ukarany mandatem w wys. 300 zł i sześcioma punktami karnymi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Auta znajdowały się na poboczu, dlatego ruch w tym miejscu nie był utrudniony.

Przypomnijmy, że nie było to jedyne zdarzenie na drodze krajowej nr 51:

Dziś przed godz. 7 na DK 51, pięć kilometrów od miejscowości Smolajny w kierunku Lidzbarka Warmińskiego. Według wstępnych ustaleń policji, jadący w stronę Dobrego Miasta kierowca audi, z nieustalonych na razie przyczyn, na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka toyotą. W zdarzeniu uczestniczył również jadący za toyotą ford, który nie zdążył uniknąć kolizji i wjechał w bok audi.

W wyniku zderzenia pojazdów ranny został kierowca audi, którego zabrano karetką do szpitala. Pomocy poszkodowanym jeszcze przed przyjazdem karetki udzielił ratownik medyczny, który jechał tą drogą.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, którzy ustalają dokładny przebieg i przyczyny zdarzenia. Droga krajowa nr 51 była zablokowana do godziny 9.

ad/jr

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. realista #1670805 | 46.186.*.* 20 lut 2015 16:47

  Akurat najechałem na ten wypadek chwilę po zdarzeniu. Na jezdni była delikatna warstwa lodu a kierowca audi zasuwał jak szalony ( z relacji kierowcy który za nim jechał). Straż była już po 8-10 minutach, karetka chwilę później, policja po ok 30 minutach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. umcyk #1670496 | 85.255.*.* 20 lut 2015 09:44

  Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, oddałbym jak komorowski lasy państwowe żydom, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło" Niech każdy prawdziwy Polak roześle tą wiadomość dalej!

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

  1. Robota drogi GDDKIA #1670494 | 88.156.*.* 20 lut 2015 09:44

   do granicy państwa a wąziutka jak dla motorowerów. A nie mogła być przynajmniej w takim standardzie jak 16 do Gietrzwałdu? przez najbliższe 50 lat nikt jej nie poszerzy

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. nula #1670480 | 178.36.*.* 20 lut 2015 09:20

    Skoro kręta, wąska to jedź wolniej, patrz uważniej, każdy zakręt ma 2 pasy ruchu jak pozostała droga o czym kierowcy nie pamiętają, m.in. właśnie na tej drodze.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. wredny #1670474 | 88.156.*.* 20 lut 2015 09:08

     Ta kręta,wąska i pozbawiona poboczy dróżka ,szumnie i na wyrost nazywana jest drogą krajową.

     Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

     2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5