Jechali za szybko w terenie zabudowanym i stracili prawa jazdy

2021-03-26 10:01:14(ost. akt: 2021-03-26 10:14:09)
Nie warto spieszyć się do mandatu i punktów karnych

Nie warto spieszyć się do mandatu i punktów karnych

Autor zdjęcia: Archiwum

Dwaj kierowcy stracili uprawnienia do kierowania samochodami i trochę uszczupli im się stan konta bankowego. Obaj mieli za ciężkie nogi na pedałach gazu swoich aut i znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób o tym zapomina i nie zdejmuje nogi z gazu wjeżdżając do miejscowości. Ostatnio przez to swoje dokumenty straciło dwóch mężczyzn.

Surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku. Mimo tego cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

W Dąbrównie 45-latek w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Natomiast dzień później w godzinach porannych przez miejscowość Stębark 23-latek pędził z prędkością 128 km/h. Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo ich portfele uszczuplą się o nałożone mandaty karne. Za to wykroczenie kierujący pojazdami otrzymali po 10 punktów karnych.

Źródło: KPP Ostróda

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5