W gminie Dąbrówno zakończyli budowę instalacji fotowoltaicznych

2020-12-30 11:22:37 (ost. akt: 2020-12-30 12:05:51)
Między innymi oczyszczalnia ścieków w Dąbrównie będzie zasilana energią odnawialną

Między innymi oczyszczalnia ścieków w Dąbrównie będzie zasilana energią odnawialną

Autor zdjęcia: Archiwum UG Dąbrówno

Władze gminy Dąbrówno w kończącym się roku zainwestowały w źródła energii odnawialnej. W 2020 roku zrealizowany został projekt "Budowa instalacji fotowoltaicznych w gminie Dąbrówno." Ekologicznie zasilane będą oczyszczalnia ścieków oraz szkoła podstawowa w Dąbrównie.
W 2020 roku Gmina Dąbrówno realizowała projekt „Budowa instalacji fotowoltaicznych w gminie Dąbrówno”.

- Dzięki realizacji projektu miała poprawić się jakość środowiska naturalnego poprzez budowę instalacji wykorzystujących energię słońca na potrzeby dwóch budynków użyteczności publicznej z terenu Gminy Dąbrówno mającej na celu produkcję energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii - informuje Piotra Zwaliński, wójt gminy Dąbrówno.

Dzięki realizacji inwestycji szacuje się spadek emisji gazów cieplarnianych o 28,97 Mg CO2. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 315 040 zł

Przedmiotem inwestycji była budowa trzech instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków użyteczności publicznej: oczyszczalnia ścieków w Dąbrównie (dwie instalacje o mocy 32,00 kWp i 20,48 kWp,) instalacje posadowione zostały na gruncie) oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrównie (jedna instalacja o mocy 35,84 kWp umiejscowiona została na dachu budynku sali gimnastycznej).

W ostatnich latach z budżetu gminy wybudowane zostały dwie instalacje fotowoltaiczne na dwóch obiektach użyteczności publicznej tj. Publicznej Szkole Podstawowej w Elgnowie i budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrównie.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5