W jeziorze Dąbrowa Wielka, niedaleko Leszcza utonął wędkarz

2019-06-01 17:05:26 (ost. akt: 2019-06-03 16:47:28)
Strażacy szybko wydobyli ciało wędkarza, ale nie udało się jego uratować

Strażacy szybko wydobyli ciało wędkarza, ale nie udało się jego uratować

Autor zdjęcia: Internauta

Nieznane są przyczyny tragicznego zdarzenia na jeziorze Dąbrowa Wielka. W okolicach miejscowości Leszcz (gmina Dąbrówno) prawdopodobnie z łodzi wiosłowej wypadł wędkarz. Strażacy wydobyli ciało kilkudziesięcioletniego mężczyzny.
Według świadków zdarzenia dwaj wędkarze na jeziorze Dąbrowa Wielka wędkowali z łodzi kilkadziesiąt metrów od brzegu. W pewnym momencie jeden z wędkarzy stracił równowagę i wpadł do wody. Drugi skoczył koledze na pomoc, ale nie zdołał wyciągnąć kolegi z wody. W miejscu zdarzenia jezioro ma głębokość do dwóch metrów. Niestety nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że wędkarzowi nie udało się pomóc.

Wstępnie ustalono, że jeden z wędkujących zasłabł i wpadł do wody. Złapał się łódki, z której wypadł, a drugi z wędkarzy wyruszył wpław do brzegu by wezwać pomoc. W tym czasie widzący zdarzenie wędkarz z łódki obok podpłynął do miejsca zdarzenia, wyciągnął poszkodowanego i przetransportował w stronę linii brzegowej.

Na miejsce zdarzenia szybko wezwani zostali strażacy z Dąbrówna oraz specjalistyczna grupa płetwonurków z Ostródy. Strażacy ochotnicy z Dąbrówna szybko dotarli na miejsce zdarzenia, ale pomocy poszkodowanemu wędkarzowi udzielali na brzegu. Podjęta została próba resuscytacji kilkudziesięcioletniego mężczyzny. Niestety bez powodzenia. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny.

Policyjne śledztwo wyjaśni okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5