Policja zatrzymała mężczyznę, który z nożem napadł na dwie apteki

2017-11-30 16:31:40(ost. akt: 2017-11-30 16:48:54)
23-latek z Dąbrówna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami

23-latek z Dąbrówna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Zamaskowany mężczyzna napadł na pracownice dwóch aptek w Dąbrównie. Napastnik groził nożem pracownikom aptek i żądał wydania leków psychotropowych. Nic jednak nie ukradł, ale szybko został zatrzymany i najbliższe trzy miesiące posiedzi za kratkami.
W biały dzień - około południa - ubrany w kominiarkę mężczyzna wszedł do dwóch aptek mieszczących się na rynku w Dąbrównie. Wymachiwał nożem przed pracownicami i zażądał od nich wydania leków. W obu przypadkach kobiety wykazały się ogromną odwagą. Odmówiły napastnikowi i zaczęły głośno wzywać pomocy. To spłoszyło napastnika. Po ucieczce sprawcy, pracownice aptek wezwały na pomoc policję.

Policjanci szybko ustalili, jak ubrany był sprawca i w którym kierunku uciekł. Natychmiast przystąpili do jego poszukiwań. Chwilę później, podczas sprawdzania pobliskiego terenu zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał opisowi uciekiniera. Zatrzymali go i potwierdzili, że to właśnie on chwilę wcześniej napadł na dwie kobiety.

Sprawcą okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Dąbrówno. Młody mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Dzień później w prokuraturze 23-latek usłyszał zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci wraz z prokuratorem wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do ich wniosku i 23- latek najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5