Świąteczna Herbatka z Babcią i Dziadkiem

2016-01-29 22:19:49 (ost. akt: 2016-01-29 22:22:38)

Autor zdjęcia: Aldona Nowakowska

Jakie są wspomnienia chwil spędzonych z dziadkami? Dla większości z nas to momenty beztroskie, które wiążą się tylko z dobrymi przeżyciami. Babcia i dziadek zawsze znajdują dla wnuków czas – by wysłuchać, pobawić się, poczytać, przyrządzić coś smacznego. U dziadków można się czuć bezpiecznie, a w ich towarzystwie zawsze pozwolić sobie na trochę więcej.
I właśnie za to, że po prostu są, chcieliśmy Naszym Seniorom podziękować w sposób szczególny. Dlatego też 22 stycznia 2016 roku przy ogromnym zaangażowaniu dzieci , rodziców i nauczycieli z PSP w Dąbrównie , Gminnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Dąbrównie oraz Stowarzyszenia „ Nasze Dzieci '' zorganizowaliśmy Świąteczną Herbatkę z Babcią i Dziadkiem”.

Duża frekwencja ( przybyło około 140 osób ) zaskoczyła wszystkich bardzo miło. Gościliśmy wiele Babć i wielu Dziadków, ale także Prababcie i Pradziadków, co cieszy szczególnie. W trakcie występu artystycznego: tańców, śpiewów i recytacji w wykonaniu dzieci , w wielu oczach zakręciły się łzy wzruszenia. Popłynęły również gorące słowa podziękowania – zwłaszcza od osób samotnych , szczęśliwych, że ktoś o nich pamiętał.

Myślimy, że ten dzień na długo zapadnie w pamięci nas wszystkich i zdopinguje do dalszej pracy na rzecz tych, którzy ukształtowali naszą rzeczywistość. Zacytujmy słowa popularnej piosenki o babci i dziadku: „to cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada o rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu, pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da”.

Mamy nadzieję, że za kilka- kilkanaście lat, kiedy sami będziemy już babciami i dziadkami , znajdzie się ktoś będzie o nas pamiętał.

Joanna Kaźmierska, Aldona Nowakowska

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: psp

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5