Rodzic, Ja i Pani Matematyka

2015-12-28 11:45:44 (ost. akt: 2015-12-28 12:35:07)

Autor zdjęcia: Aldona Nowakowska

W naszej szkole realizowaliśmy projekt pt: „Rodzic, ja i Pani Matematyka". Środki na jego realizację otrzymaliśmy z Fundacji mBanku i Dobrej Sieci. Pomysł zrodził się z potrzeby uatrakcyjnienia zajęć matematyki w naszej szkole.
Zaproponowaliśmy dzieciom alternatywę spędzania wolnego czasu wspólnie z rodzicami. W ramach projektu zrealizowano: grę terenową, gry planszowe, warcaby, sudoku, matematyczny labirynt i inne łamigłówki.

Dużą atrakcją była matematyczna gra terenowa. Podczas niej dzieci wraz ze swoimi rodzicami pokonywały kolejne zadania w terenie. Polecenia były zróżnicowane. Wyłoniono zwycięskie drużyny, a na zakończenie zorganizowano ognisko z kiełbaskami. W trakcie zajęć rozegrano też turniej warcabowy i konkurs na Mistrza Sudoku.

W szkole powstała wypożyczalnia gier planszowych, rozwijających wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, widzenie przestrzenne, logiczne myślenie, budowanie strategii i przewidywanie ruchów przeciwnika, a także umiejętność dodawania. Uczniowie mogli wypożyczać je do domu, przygotowywać się z rodzicem do kolejnych rozgrywek w szkole.

Na ostatnim spotkaniu w ramach naszego projektu uczestnicy musieli tym razem przejść labirynt matematyczny, czyli uporać się z zestawem kilku łamigłówek matematycznych i logicznych. Rozwiązanie jednego zadania kierowało do kolejnego. Tu liczył się też czas, w którym drużyna złożona z rodzica i dziecka uporała się z zagadkami.

Na koniec na biorących udział w projekcie czekały nagrody za:
-100 procentową frekwencję na zajęciach
- bezbłędne wykonanie zadań w grze terenowej i labiryncie matematycznym
- zwycięstwo w turnieju warcabowym
- wygraną w konkursie Mistrz Sudoku
- zwycięstwo w konkursie Matematyczny Oskar Filmowy.

Zarówno rodzice jak i dzieci byli bardzo zadowoleni z udziału w tym przedsięwzięciu.

Małgorzata Cudakiewicz

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: psp

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5