XX Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Budrach

2022-01-10 08:44:21(ost. akt: 2022-01-10 09:12:26)

Autor zdjęcia: GOK Budry

Zbliża się jubileuszowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Budrach. Wydarzenie odbędzie się w formie online. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nagranie wideo jednego utworu - kolędy, pastorałki lub piosenki o tematyce bożonarodzeniowej i przesłanie organizatorom.
Styczniowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Budrach, jak przyznają organizatorzy, cieszy się niegasnącą popularnością już od dwudziestu lat. W ubiegłorocznym przeglądzie wzięło udział 145 wykonawców, a wpłynęło około 160 zgłoszeń z całego kraju. Na podobną, a nawet większą frekwencję w tym roku liczą organizatorzy.

Fot. GOK Budry

- Zespoły i soliści chętnie biorą udział w tym kolędowym święcie, poszerzając tym samym listy uczestników, a my już po raz dwudziesty zapraszamy do zgłoszeń i życzymy świetnej zabawy podczas nagrań - zachęcają do udziału organizatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach. - Celem przeglądu jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, propagowanie piosenek o tematyce bożonarodzeniowej, możliwość konfrontacji i wymiany doświadczeń wykonawców.

Na przegląd wpłynęło około 160 zgłoszeń, z czego niektóre zostały odrzucone, z powodu niespełniania warunków regulaminu (np. nagranie w pozycji pionowej).

Fot. GOK Budry

Uczestnicy będą oceniani w następujących kategoriach:
SOLIŚCI z podziałem na kategorie wiekowe: przedszkolaki, dzieci klas I – III, dzieci z klas IV –VI, dzieci z klas VII –VIII, młodzież do lat 18, dorośli oraz ZESPOŁY (w tym duety, rodziny itp.) bez podziału na kategorie wiekowe.

Wykonawcy przygotowują i prezentują w formie on-line 1 utwór (kolędę, pastorałkę lub piosenkę o tematyce bożonarodzeniowej ). Przesłane nagranie nie może być wcześniej prezentowanie w żadnej formie publicznie ( w tym zamieszczanie w mediach społecznościowych, YouTube itp.). Komisja konkursowa oceniać będzie oryginalność interpretacji, intonację, muzykalność i umiejętności wokalne wykonawców, a także ogólny wyraz artystyczny. Jury przyzna I, II i III miejsce (statuetki, dyplomy i nagrody) w poszczególnych kategoriach oraz nagrodę GRAND PRIX – za największe wydarzenie artystyczne Przeglądu.

Fot. GOK Budry

Zgłoszenia należy przesłać na adres konkursy.gokbudry@interia.pl oraz wpłacić akredytację w wysokości 15zł od osoby do dnia 21 stycznia 2022r. na konto Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach.
rs

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5