"Wybuchowy" spacer. Kolejny niewybuch w środku lasu

2018-10-05 11:21:28(ost. akt: 2018-10-05 11:31:18)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Mieszkaniec gminy Budry podczas spaceru w lesie natrafił na pocisk artyleryjski. Według policyjnego pirotechnika jest niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z okresu I wojny światowej. O fakcie powiadomiono saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.
We wtorek oficer dyżurny z węgorzewskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. Na miejsce został skierowany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem. Jak się okazało mieszkaniec gminy Budry, podczas spaceru w lesie natknął się niewybuch. O swoim spostrzeżeniu powiadomił Policję. Według pirotechnika jest to pocisk artyleryjski o długości ok. 50 cm pochodzący najprawdopodobniej z okresu I wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce odnalezionego niewybuchu do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

Przypominamy!

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policje bądź inne służby.
(źródło: KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5