Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Zimowisko 1 GHDP im. Stefana Batorego "Odyseja umysłów"

W dniach 20 – 24.01.2020 roku harcerze z 1 Drużyny Harcerskiej im. Morskiej Jednostki Rakietowej działającej przy Szkole Podstawowej w Przerytem k. Lęborka gościli zaprzyjaźnione drużyny z Hufca ZHP Braniewo - 1 GHDP im. S. Batorego oraz 11 GDSH „Melcekuke”. Inspiracją do tegorocznego biwaku była „Odyseja Umysłów”, która uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe.

Przez ten tydzień świetnie się bawiliśmy rozwijając swoją kreatywność tworząc przedstawienia teatralne, budując konstrukcje z patyczków od lodów czy rozwiązując zagadki logiczne w licznych grach terenowych. Wzięliśmy udział w zajęciach z robotyki i bawiliśmy się w escape roomie.
Nie zabrakło także elementów poznawania regionu i kultury Kaszub. Odwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku oraz weszliśmy na najwyższy szczyt – Wieżycę oraz znajdującą się tam wieżę widokową.
Ostatni biwakowy wieczór to moment szczególny dla drużyny z Przerytego gdyż obchodzili swoje drugie urodziny. Był to też czas szczególnie wyjątkowy dla dziewięciu nowych harcerzy, którzy złożyli swoje Przyrzeczenie Harcerskie. Nie zabrakło urodzinowego tortu i prezentów.
Szczególnie chcielibyśmy podziękować Pani Dyrektor SP w Przerytem – Aleksandrze Klein oraz wszystkim pracownikom szkoły za pomoc i zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Dziękujemy także Panu Andrzejowi Długiemu, Kierownikowi Klubu 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach za wsparcie i życzliwość.
Biwak został dofinansowany w ramach projektu „Otwieramy horyzonty! Rozwój usług społecznych na rzecz dziecka i rodziny w powiecie lęborskim poprzez uruchomienie placówki wsparcia dziennego typu podwórkowego".
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: HSI
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5