Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie braniewskim

2023-03-25 06:31:59(ost. akt: 2023-03-25 06:35:38)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Jakie wydarzenia odbędą się w najbliższym czasie w Braniewie i powiecie braniewskim? Sprawdź najnowszy kalendarz imprez.
CO: XV Koncert Charytatywny na Rzecz Fundacji Nasze Dzieci i Julii Pawlukowskiej
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 25 marca

25 marca w Braniewskim Centrum Kultury odbędzie się XV Koncert Charytatywny na Rzecz Fundacji Nasze Dzieci i Julii Pawlukowskiej. Środki zebrane ze sprzedaży biletów-cegiełek trafią na szczytny cel.
— W koncercie udział wezmą: orkiestra samorządu uczniowskiego przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, Stacja Północ, Zuzanna Markowska, zespół Diamenty z Elbląga oraz iluzjonista Łukasz Ogonowski. Goście specjalni, którzy uatrakcyjnią wieczór to Kamila Kamińska i Sebastian Skoczeń. W trakcie koncertu będzie można wziąć udział w licytacji, a do wygrania będą koszulka Joanny Wołosz (kapitan reprezentacji Polski w piłce siatkowej), piłka z autografami, biżuteria, zdjęcia z autografem i dedykacją gości specjalnych — przekazują organizatorzy koncertu. Cegiełki w kwocie 30 zł do nabycia pod numerem 605 295 445.

CO: Moc Kobiet: Warsztaty twórcze
GDZIE: Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku
KIEDY: 25 marca

W marcu w CKB we Fromborku powracają warsztaty twórcze Moc Kobiet. — Za nami joga, latino, mapy marzeń, a przed nami temat ważny OSIĘDBANIE, czyli jak wspierać swój dobrostan. Zastanowimy się, jak osiągnąć dobrostan, porozmawiamy o stresie, nauczymy się odpoczywać bez wyrzutów sumienia, poznamy metody radzenia sobie ze stresem, popracujemy z potrzebami i wartościami. Ten piękny i ważny warsztat poprowadzi Agnieszka Ewald — certyfikowany coach, trener biznesu, konsultantka kryzysowa. Dodatkowo nasza fantastyczna grupa teatralna "Metafora" zaprezentuje się w spektaklu dla kobiet i o kobietach — przekazuje Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku. Na warsztat obowiązują zapisy mailowe: ckb@frombork.pl i tel. 552437171. Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

CO: Warsztaty „Antropologia wizualna”
GDZIE: Wozownia Sztuk we Fromborku
KIEDY: 25 marca

Zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii na kolejne warsztaty z cyklu ABC Fotoreportażu w sobotę 25 marca 2023 r. do Wozowni Sztuk we Fromborku. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie tematowi antropologii wizualnej. O tym, czym ona jest, opowie nasz ekspert Grzegorz „Vado” Wadowski. Na popołudniową część warsztatów przygotujcie aparaty, ponieważ wybierzemy się na spacer po Fromborku, aby ćwiczyć fotografię uliczną z cenioną olsztyńską fotografką Karoliną „Kają” Hrynek — przekazują organizatorzy. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy poprzez stronę internetową: muzeumfrombork.pl.

CO: Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 27 marca

Teatr Pomyłek w przedstawieniu „Drożdżowe z zakalcem”, czyli zlepek satyryczny 2.
Aktorzy Teatru „Pomyłek” zabiorą Was w sentymentalną podróż do czasów, gdzie nie było nic, a było wszystko. Gdzie sąsiad nie był tylko obcym, mijanym codziennie na klatce osobnikiem. To podróż w czasy, kiedy dom był otwarty dla każdego i o każdej porze, a wspólna herbata okazją do rozmowy i plotek. Chorego ratowała penicylina a intymne rozmowy telefoniczne kochanków były na łaskach pani z centrali. To wszystko i jeszcze troszkę więcej zaserwuje Państwu Teatr „Pomyłek” w przedstawieniu „Drożdżowe z zakalcem”, czyli zlepek satyryczny 2. Wystąpią: Lucyna Gorczyca, Eugeniusz Stebakow, Krystyna Jarmałkowicz, Antoni Wąsowicz, Teresa Kondratowska, Wanda Proniewska, Krystyna Wąsowicz, Teresa Skuratko. Reżyseria: Monika Krasa. Start godzina 17, wstęp na wydarzenie jest wolny.

CO: Zielona Biblioteka
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: 28 marca

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Zielona Biblioteka, które poprowadzi pani Jolanta Weręgowska- Łoś. Tym razem hasło spotkania brzmi: "A ja nie mogę spać! Rzecz o bezsenności". Biblioteka zaprasza 28 marca na 17 do czytelni dla dorosłych.

CO: Konkurs: Rodzinna Palma Wielkanocna
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: prace do 2 kwietnia

Braniewskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Rodzinna Palma Wielkanocna". — W dowolnej grupie o dowolnej ilości uczestników stwórzcie palmę wielkanocną. Możecie to zrobić wspólnie z waszą rodziną, z rówieśnikami w szkole, znajomymi lub przyjaciółmi. Gotową palmę dostarczcie na Plac ks. prał. Tadeusza Brandysa w Braniewie 2 kwietnia 2023 podczas Jarmarku Wielkanocnego, gdzie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu. Na każdą palmę czekać będzie nagroda — przekazuje BCK.

CO: Braniewski Jarmark Wielkanocny 2023
GDZIE: Plac ks. prał. Tadeusza Brandysa
KIEDY: 2 kwietnia

Tradycyjnie w niedzielę palmową spotkamy się na placu ks. prał. Tadeusza Brandysa w Braniewie, by wspólnie wprowadzić się w klimat nadchodzących świąt. W programie: degustacja potraw warmińskich, rozstrzygnięcie konkursu „Rodzinna Palma Wielkanocna”, występy zespołów Warmia Braniewo, Tęcza Warmii oraz uczestników sekcji wokalnej BCK, stoiska z ozdobami wielkanocnymi, stoiska z potrawami regionalnymi, wspólne malowanie wielkanocnego jaja XXL, chata zająca z atrakcjami dla dzieci, wielkanocna foto ścianka, stoiska promocyjne, wielkanocna zumba z jajem. A o godzinie 12:30 spod Kościoła Św. Antoniego pod Bazylikę Mniejszą pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej ruszy Pochód Palm Wielkanocnych.

CO: Skrzydlaci mieszkańcy w bibliotece
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: do 30 kwietnia

Do 30 kwietnia w oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie można obejrzeć wystawę pokonkursową konkursu plastycznego pt. Skrzydlaci mieszkańcy krainy buka. — W oddziale dla dzieci zaroiło się od gości, kolorowych ptaków zamieszczonych na planszach tablic. Zrobiło się bardzo wiosennie. Mamy nadzieję, że wiosna nadejdzie szybko, a wraz z nią pojawią się skrzydlaci przyjaciele. Zatem zapraszamy w nasze progi! Dzięki uprzejmości Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej można podziwiać ptasi świat oczami dzieci — przekazuje Biblioteka.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5