Boks: Mistrzostwa Warmii i Mazur oraz eliminacje kadetów do OOM w Braniewie [ZDJĘCIA]

2023-03-14 13:00:37(ost. akt: 2023-03-14 11:02:11)

Autor zdjęcia: MOS Zatoka Braniewo, sekcja bokserska

W dniach 10-11 marca odbyły się Mistrzostwa Warmii i Mazur oraz eliminacje kadetów do OOM w Szkole Podstawowej numer 6 im. Jana Pawła II w Braniewie. Startowało 120 pięściarzy z 13 klubów. Zawodnicy MOS Zatoka Braniewo oraz LKS Kruszynka Braniewo stoczyli bój o medale. Poziom był bardzo wysoki. Mistrzostwa zakończyliśmy z 5 złotymi medalami oraz 8 srebrnymi medalami! — przekazuje sekcja bokserska MOS Zatoka Braniewo.
Złote medale zdobyli: Arkadiusz Sadowski — 75 kg, Zuzanna Kubicka — 52 kg, Sebastian Kasperowicz — 90 kg (młodzik), Mateusz Leszczyński — 80 kg (kadet), Mikołaj Lipczyński — 60 kg (młodzik).

Srebrne medale zdobyli: Paweł Okrój — 80 kg (kadet), Paweł Obuchowicz — 75 kg (senior), Dominika Kopowska — 66 kg (kadet), Michał Żuk — 70 kg (młodzik), Karolina Przypek — 50 kg (młodzik), Adam Wajdjet — 54 kg (młodzik), Nikodem Piepiórka — 63 kg, Oliwia Krzywiec — 54 kg (młodzik).

Trzecie miejsca: Grzegorz Kazimierczuk — 75 kg, Kamil Tereszewski — 80 kg, Kacper Araszkiewicz — 60 kg (kadet), Fabian Karczewski — 42 kg (młodzik), Oskar Piotrowski — 40 kg (młodzik).

Ponadto, jak przekazuje sekcja bokserska MOS Zatoka Braniewo: — Nadia Szczęśniak po zaciętej walce sparingowej zdobyła złoty medal. Grzegorz Michanowicz bardzo ładnie zaprezentował się na walce sparingowej. Mateusz Leszczyński w pięknym stylu wygrał dwie walki, zapewniając sobie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Arkadiusz Sadowski oprócz złotego medalu otrzymał statuetkę za najlepszą walkę mistrzostw. Zuzanna Kubicka uhonorowana została statuetką za najlepszą walkę kobiet. Sebastian Kasperowicz pokazał swój silny charakter i w pięknym stylu zdobył zasłużony złoty medal.

— Musimy wyróżnić Dominikę Kopowską i Kamila Tereszewskiego, którzy stoczyli bardzo emocjonujące walki! Gratulujemy wszystkim zawodnikom! Kibicom dziękujemy za wsparcie! — podsumowuje sekcja bokserska MOS Zatoka Braniewo.