Braniewscy samorządowcy na VIII Europejskim Kongresie Samorządów

2023-03-11 08:00:00(ost. akt: 2023-03-10 12:56:53)

Autor zdjęcia: Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

W dniach 6-7 marca w Mikołajkach odbywał się VIII Europejski Kongres Samorządów pod nazwą "Nowa solidarność dla nowej epoki". W wydarzeniu wzięli udział również samorządowcy reprezentujący nasz region.
Jak informuje jeden z uczestników Kongresu, wójt gminy Braniewo Jakub Bornus: — Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. Wielostronna i bezpośrednia współpraca regionów i miast europejskich w sferach społecznych i ekonomicznych rozwinęła się w ostatnich latach do poziomu, który wywiera istotny wpływ na politykę i gospodarkę nie tylko poszczególnych państw, ale także całego kontynentu.

— Kongres to serce rozmów o samorządzie, o Polsce lokalnej, o tym, co trzeba zmienić. W programie ujęto ponad 120 ważnych wydarzeń. Dziękuję znamienitym gościom za inspirującą dyskusję — przekazuje Jakub Bornus.
W Mikołajkach nie mogło również zabraknąć burmistrza Braniewa Tomasza Sielickiego.

— 2 dni, 120 debat, 2000 uczestników — tak w ujęciu ilościowym można scharakteryzować VIII Europejski Kongres Samorządów. Istotniejszy jest jednak wymiar jakościowy. Dla mnie osobiście kluczowym aspektem towarzyszącym udziałowi w tym wydarzeniu jest możliwość wymiany z jego uczestnikami niezwykle cennych doświadczeń, pomysłów i dobrych praktyk, a także nawiązanie nowych kontaktów, które z dużą dozą prawdopodobieństwa zaprocentują w przyszłości. Istotne jest również zacieśnianie więzi z dobrymi partnerami, których oczywiście nie zabrakło na tak prestiżowym wydarzeniu — informuje Tomasz Sielicki.

W Kongresie uczestniczyli m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, prezydent Elbląga Witold Wróblewski, burmistrz Miłakowa Krzysztof Szulborski czy wójt gminy Rozogi Zbigniew Kudrzycki.

Podczas Kongresu burmistrz Braniewa spotkał jeszcze jedną ważną osobę.
— Przy okazji udziału w VIII Europejskim Kongresie Samorządów spotkałem znajomą twarz — słynnego podróżnika, zdobywcę biegunów, czyli Marka Kamińskiego.

Marek doskonale pamięta Braniewo. Przy okazji swojej pielgrzymki z Kaliningradu do Santiago de Compostela nocował w klasztorze sióstr Katarzynek! Ponadto w swoim życiu miałem przyjemność uczestniczyć w jednych z zajęć organizowanych przez Marka — relacjonuje Tomasz Sielicki.

I dodaje: — Po miłej rozmowie kupiłem książkę Marka z jedną bardzo konkretną intencją. Poprosiłem autora o specjalną dedykację. Książkę "Moje Bieguny" przekażę wkrótce na licytację, która odbędzie się w trakcie festynu dedykowanego Julce Pawlukowskiej — braniewiance walczącej z nowotworem mózgu. Zdobywanie szczytów i biegunów to arcytrudne zadanie. Bez wiary w osiągniecie celu, trudno o sukces. Podobnie jest w przypadku walki z chorobą — trzeba wierzyć i z całych sił walczyć o wyzdrowienie. Tak właśnie walczy Julka! Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w wydarzeniu 17 marca w SP3 o godz. godz. 16:00, z którego dochód przeznaczony zostanie na operację Julki.

Fot. Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5