Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie braniewskim. Kalendarz imprez

2023-02-02 16:05:08(ost. akt: 2023-02-02 16:06:11)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

CO: Nowości na dużym ekranie
GDZIE: Kino Baszta
KIEDY: do 12 lutego

W dniach 3-5 lutego w braniewskim Kinie Baszta można wybrać spośród trzech ciekawych seansów. O godzinie 16:00 na dużym ekranie zobaczymy "Mumie" (animacja, przygodowy, Hiszpania), o 18:00 Kino zaprasza na film "Na Twoim miejscu" (komedia, Polska), a o 20:00 wyświetlany będzie M3GAN (horror, thriller, USA).
Za to w dniach 9-12 Kino Baszta zaprasza na następujące nowości: "Zadziwiający kot Maurycy" (seanse o godz. 16:00, animacja, Wielka Brytania/Niemcy), "Ślub doskonały" (godz. 18:00, komedia, Polska) i "Pokusa" (godz. 20:00, thriller erotyczny, Polska).

CO: Klub Podróżnika - Cerkwie na Roztoczu
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: 7 lutego

Biblioteka zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika, tym razem gościem, który opowie o swoich podróżach, będzie Józef Sorbian. Spotkanie odbędzie się we wtorek 7 lutego o 17:00 w Czytelni dla dorosłych MBP.

CO: Dzień Bezpiecznego Internetu
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: 9 lutego

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. DBI ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych. Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na spotkanie "Bądź Bezpieczny w Sieci – Ty i Twoi Bliscy!", które odbędzie się 9 lutego o godz. 12:00 w Czytelni dla dorosłych.

CO: Urodziny Kopernika
GDZIE: Frombork
KIEDY: 18-19 lutego

Trwa Rok Mikołaja Kopernika, a my zapraszamy na wspólne świętowanie podczas fromborskich obchodów 550. rocznicy urodzin Kopernika! — przekazują organizatorzy. W dniach 18-19 lutego w ramach obchodów urodzin Wielkiego Astronoma zaplanowano szereg warsztatów, nocny pokaz nieba, otwarcie zmodernizowanej wystawy „Mikołaj Kopernik – życie i dzieło”, wybijanie pamiątkowej monety urodzinowej, koncert, seanse w Planetarium i inne atrakcje. Udział bezpłatny, rezerwacje miejsc na warsztaty muzealne oraz na seanse w Planetarium: tel. 55 244 00 88, e-mail: planet@frombork.art.pl

CO: Wystawa Astrofotografii
GDZIE: Wieża Radziejowskiego, Frombork
KIEDY: 19 lutego

Otwarcie wystawy prac osób należących do Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii pod nazwą "Kopernik tego nie widział" zaplanowano na 19 lutego, wstęp wolny. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów urodzin Wielkiego Astronoma.

CO: Wystawa książek o Mikołaju Koperniku
GDZIE: Centrum Kulturalno Biblioteczne we Fromborku
KIEDY: do 28 lutego

W dniu 19 lutego będziemy obchodzić 550. rocznicę urodzin naszego słynnego astronoma — Mikołaja Kopernika. Z tej okazji nasza biblioteka przygotowała dla was wystawę książek związanych z życiem i działalnością tego niezwykłego człowieka. Książki należą do naszego księgozbioru, więc zachęcamy do ich wypożyczania, zwłaszcza że niektóre pozycje kryją w sobie naprawdę niezwykłe ciekawostki — przekazuje CKB we Fromborku.

CO: Za granicą żartu. Kabaret Nowaki
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 3 marca 2023

Kabaret tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nowatorską jakość na polskiej scenie kabaretowej. Znani z wielu produkcji telewizyjnych m.in. Paranienormalni Tonight i Kabaret na żywo, gospodarze Płockich Nocy Kabaretowych oraz Polskiej Nocy Kabaretowej, uczestnicy wszystkich największych telewizyjnych festiwali kabaretowych. Ich żywiołem są jednak występy na żywo i bezpośredni kontakt z publicznością. To tu czują się jak ryby w wodzie, bawiąc widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę. Za granicą żartu to najnowszy program Kabaretu Nowaki, w którym publiczność zostanie zabrana w daleką rozrywkową podróż. Nowaki wznoszą kabaret w zupełnie nowy, kosmiczny wręcz wymiar. Daleko za granicą tego, co znaliście dotychczas, znajdziecie zupełnie nowe skecze, premierowe postacie i śmiech, jakiego jeszcze nie zaznaliście.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5