Opuszczone gospodarstwo w powiecie braniewskim. To tu powstawał nielegalny alkohol

2023-02-01 07:06:06(ost. akt: 2023-02-01 09:47:43)
Aparatura do wytwarzania alkoholu

Aparatura do wytwarzania alkoholu

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

Z pozoru opuszczone gospodarstwo nie wskazywało, by na jego terenie miało dziać się coś podejrzanego — przyznają policjanci, ich przypuszczenia okazały się jednak trafne, a to, co znaleźli, tylko potwierdziło nielegalną produkcję alkoholu.
W minioną niedzielę braniewscy kryminalni zlikwidowali nielegalną działalność polegającą na produkcji alkoholu.

— Był on wytwarzany w pustostanie na terenie jednej z miejscowości powiatu braniewskiego. Wcześniej uzyskane informacje, pomogły wytypować kryminalnym właśnie to miejsce, jako punkt, w którym alkohol może być produkowany w dużych ilościach — przekazuje KPP Braniewo.

— W trakcie przeszukań funkcjonariusze ujawnili około 500 litrów zacieru, z którego miał powstać alkohol, 20 litrów gotowego alkoholu oraz aparaturę służącą do jego wytwarzania. Ponadto zabezpieczonych zostało ponad 120 gramów suszu roślinnego, który okazał się marihuaną — wyliczają policjanci.

Jak ustalili, za nielegalnym procederem stał 49-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, który wykorzystując nieobecność właścicieli nieruchomości, założył w niej nielegalną działalność.

— Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył wyrobu alkoholu bez wymaganego zezwolenia, a drugi posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wobec 49-latka został zastosowany dozór policji oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 6 lat — przekazuje braniewska policja.

Aparatura do wytwarzania alkoholu
Fot. KPP Braniewo
Aparatura do wytwarzania alkoholu


Beczki z zacierem do produkcji alkoholu
Fot. KPP Braniewo
Beczki z zacierem do produkcji alkoholu

Beczki z zacierem do produkcji alkoholu2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5