Finał WOŚP w Braniewie i powiecie braniewskim

2023-01-28 17:19:50(ost. akt: 2023-01-28 11:29:19)

Autor zdjęcia: Braniewskie Morsy

W najbliższą niedzielę już po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tym razem zebrane środki wspomogą walkę z sepsą. Do akcji włącza się Braniewo i powiat braniewski, a pomóc i dołożyć swoją cegiełkę może każdy z nas!
WIELKA ORKIESTRA

Już w niedzielę 29 stycznia po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do akcji przyłącza się również Braniewo i powiat braniewski. Tegoroczne hasło WOŚP brzmi: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych i dużych”.
W tym roku do akcji zgłosiła się ponad setka wolontariuszy i wolontariuszek, a siedziba Sztabu znajdować się będzie w Braniewskim Centrum Kultury. To tam znajdziecie gadżety, stoiska promocyjne, a także pyszną kawę i ciasta, których będzie można skosztować w zamian za datek.
Nie obyłoby się też bez licytacji, które w tym roku odbywają się wyłącznie w internecie, a fantów jest całkiem sporo, można wśród nich znaleźć prawdziwe perełki. Jak przekazuje Braniewski Sztab WOŚP, na licytację trafiły m.in.: koszulka z herbem Braniewa i autentyczna koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej, które przekazał Urząd Miasta; koszulka oraz zdjęcie Mariusza Czerkawskiego z autografami; ręcznie wykonana armata, piłki z autografami: Tomasza Frankowskiego, Kuby Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka; voucher na obsługę imprezy okolicznościowej, czy drewniany zegar wykonany z okazji 31. finału WOŚP przekazany przez wójta gminy Braniewo Jakuba Bornusa.
— Zegar został wykonany z jednego kawałka litego dębu, podstawie także dębowej, obwódka zegara wykonana została zaś z grabu. Dodatkowo na zegarze wypalone zostało logo Gminy Braniewo oraz logo 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Twórcą tego dzieła jest mieszkaniec naszej gminy — Piotr Kamiński z miejscowości Żelazna Góra, który na co dzień zajmuje się wykonywaniem takich cudów z drewna — informuje Urząd Gminy Braniewo.
Zachęcamy do sprawdzenia FB WOŚP Braniewo po więcej szczegółów dotyczących fantów i licytacji.

WOŚP FROMBORK
Równie prężnie działa sztab we Fromborku.
W sobotę 28 stycznia na fromborskim Orliku odbył się turniej piłki nożnej, podczas którego dopingując piłkarzy, można było wesprzeć WOŚP, ogrzać się przy ognisku i zjeść pieczoną kiełbaskę.
W dniu Finału odbędzie się za to bieg organizowany pod hasłem "Frombork biega i wspiera WOŚP".
— Na starcie biegu już 29 stycznia o godzinie 11:00 stanie 50 uczestników, którzy wspólnie pokonają, biegnąc, chodząc i spacerując, krótką trasę około 1 km w okolicach fromborskiego Orlika. Na każdego z uczestników będzie czekał pamiątkowy medal, a po biegu serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół we Fromborku na regeneracyjną zupkę i słodki upominek — przekazują organizatorzy biegu.
Sztab z Fromborka zaprasza w niedzielę 29 stycznia do tamtejszej Szkoły Podstawowej, gdzie od 12 do 18 odbywać się będą liczne występy, licytacje, loterie, kiermasze i warsztaty.
— Zapewnimy ucztę dla ducha i dla ciała. Nakarmimy i ugościmy, a wszystko po to, by wygrać z sepsą! Gramy dla dużych i małych! Zasilamy skarbonki wolontariuszy, aby zebrać środki na realizację tego przedsięwzięcia — przekazuje WOŚP Frombork.
Z Orkiestrą gra również Muzeum Mikołaja Kopernika, które przekazało na licytację trzy vouchery. Ale to nie wszystko, licytować można też na przykład własnoręcznie wykonanego... Jurka Owsiaka!
— Poznajesz tego wolontariusza? Tak, to on, dyrygent największej, najgłośniejszej Orkiestry Świata — Jurek Owsiak! Własnoręcznie wykonany z największą czułością i troską o detale. W kultowych czerwonych okularach i spodniach. Rozpoznawalny wszędzie, jedyny taki! Za sprawą Joanny Kowalskiej, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich LASKI z Baranówki, trafia do nas! Wylicytowany na elbląskiej licytacji, wprost na licytację fromborską. Już w niedzielę może być Twój — informuje WOŚP Frombork.

Fot. WOŚP Frombork


Do wylicytowania będą też m.in. vouchery na tort, bony na przeróżne usługi i dzieła lokalnych artystów, a wśród nich rzeźby czy koszulki z wizerunkiem Mikołaja Kopernika. Wszystkie przedmioty, które będzie można nabyć w zamian za wsparcie dla WOŚP, znajdziecie na FB WOŚP Frombork.

Najważniejsze informacje znajdziesz tutaj:
WOŚP Braniewo
WOŚP FROMBORK

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3108293 30 sty 2023 23:53

    „To byłaby bardzo szlachetna akcja gdyby nie to, że większość zebranych pieniędzy trafia do fundacji Złoty Melon" należącej do p. Owsiaka... Warto zapoznać się ze szczegółami: https://www.skarbowcy.pl/blaster/extarti cle.php?show=article&article_id=22554 oraz https://www.patrzymy.pl/owsiak-zaczyna-a kcje-daj-na-wosp-dwa-razy-wiecej-zyski-p odzieli-zloty-melon/ "

    odpowiedz na ten komentarz

  2. as. #3108270 29 sty 2023 23:01

    To byłaby bardzo szlachetna akcja gdyby nie to, że większość zebranych pieniędzy trafia do fundacji "Złoty Melon" należącej do p. Owsiaka... Warto zapoznać się ze szczegółami: https://www.skarbowcy.pl/blaster/extarti cle.php?show=article&article_id=22554 oraz https://www.patrzymy.pl/owsiak-zaczyna-a kcje-daj-na-wosp-dwa-razy-wiecej-zyski-p odzieli-zloty-melon/

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5