Areszt Śledczy w Elblągu będzie miał swój sztandar

2022-12-16 15:27:59(ost. akt: 2023-07-03 22:13:35)

Autor zdjęcia: Areszt Śledczy w Elblągu

„BÓG HONOR OJCZYZNA” - takie sentencje będą widniały na sztandarze, który będzie nadany Aresztowi Śledczemu w Elblągu z Oddziałem Zewnętrznym w Braniewie.
W piątek 16 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Elblągu odbyło się spotkanie, którego celem było podpisanie Aktu Założycielskiego Komitetu Społecznego Fundacji Sztandaru dla Aresztu Śledczego w Elblągu. To pierwszy krok w przygotowywaniu uroczystości nadania sztandaru, zaplanowanych na maj 2023 roku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele służb mundurowych, władz miasta, stowarzyszeń, duchowieństwa, szkół i instytucji.

To wyjątkowa chwila dla elbląskiego aresztu. Służba Więzienna to formacja, która na co dzień służy ojczyźnie za wysokim murem. Nie zawsze widać naszą pracę, nasze zaangażowanie, to, że każdego dnia podejmujemy trud, by zapewnić bezpieczeństwo lokalnemu środowisku i krajowi.

— Nadanie sztandaru naszej jednostce jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i symbolem docenienia naszej służby przez społeczeństwo. Realizując nasze zadania i obowiązki, czujemy się potrzebni. Podejmujemy starania, aby każdy z nas, mógł czuć się bezpieczny, zwłaszcza w dobie wojny w Ukrainie — mówił mjr Paweł Łutaj, zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Elblągu.

W trakcie spotkania Starosta Elbląski Maciej Romanowski podkreślił, że starostwo jest dumne ze współpracy z elbląskim aresztem, oraz z tego, że może uczestniczyć w życiu innych służb mundurowych i w przedsięwzięciu nadania sztandaru, co pozwala poczuć wspólnotę w dbaniu o tradycję naszego regionu i miasta.

Przewodniczący Komitetu Społecznego Fundacji Sztandaru dla Aresztu Śledczego w Elblągu mjr Krzysztof Maroszek, emerytowany funkcjonariusz SW podkreślił, że elbląski areszt funkcjonuje od 1903, gdzie jeszcze pod zarządem pruskim pełnił funkcję więzienia. Jego historia i tradycja jest bogata i od dawna wpisuje się w życie miasta i regionu. Inicjatywa nadania sztandaru jednostce jest więc wyrazem dbania o zachowanie naszej tradycji, jest kolejnym krokiem umacniania statusu jednostki, która służy Rzeczypospolitej i buduje tożsamość naszego miasta.

Głos zabrali również członkowie powołanego Komitetu Społecznego: Anna Szczepańska - prezeska Stowarzyszenia im. gen.bryg. Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego, Urszula Zajko-Olejniczak - instruktor sekcji wokalnej w Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia DW oraz Marek Pruszak – Przewodniczący Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta, zaznaczając swoje zaangażowanie w realizowanie zadań komisji w najbliższych miesiącach.

Na zakończenie spotkania mjr Paweł Łutaj złożył przybyłym gościom podziękowania, podkreślając, że to ogromny zaszczyt móc współpracować z zespołem ludzi o tak szerokim doświadczeniu i energii oraz złożył wszystkim świąteczne życzenia.
Obrazek w tresci

Areszt Śledczy w Elblągu

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B