Zatoka Braniewo. Daniel Kogut o rundzie jesiennej

2022-12-09 17:42:31(ost. akt: 2022-12-09 09:43:47)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek piłkarskich we wszystkich ligach i klasach rozgrywkowych w województwie warmińsko-mazurskim. Zatoka Braniewo zakończyła rozgrywki w czołówce tabeli, na wysokim 4. miejscu. Rozmawiamy z Danielem Kogutem, trenerem Zatoki Braniewo.
— Jak ocenia trener, poziom gry w grupie, w której występuje Zatoka Braniewo?
— Jest kilka drużyn, które zdobyły znaczną przewagę punktową nad swoimi rywalami i na wiosnę będą walczyły o awans do IV ligi. Są też zespoły, dla których zima, jak i wiosna musi być szczególnie pracowita, aby mogły uratować się przed spadkiem. Jednak te wszystkie wątpliwości wyjaśni i rozstrzygnie wiosenna runda rewanżowa.

— Jak na tym tle prezentowała się Zatoka?
— Rundę oceniam pozytywnie. Jednak jest niedosyt po ostatnim meczu z Iskrą Narzym, gdzie przegraliśmy 2:3, mimo iż prowadziliśmy 2:0. Ta porażka spowodowała, że rundę jesienną zakończyliśmy na czwartym miejscu, a nie na pozycji wicelidera. Tracimy do lidera tabeli Constractu Lubawa, jak i naszego ostatniego przeciwnika, tylko sześć punktów. Mimo to cieszę się z tego, że po spadku z ForBET IV Ligi udało nam się stworzyć dobry zespół dający połączenie rutyny z młodością. Naszym zadaniem jest wywalczyć awans na zaplecze III ligi i zrobimy wszystko by ten cel zrealizować.

— Po wynikach widać, że polotu i zadziorności zespołowi na boisku nie brakuje?
— W tej rundzie, może cieszyć fakt, że w drużynie zadebiutowała spora ilość młodzieży i wychowanków naszego klubu, którzy pokazali swoją wartość. Tak na dobrą sprawę, to tylko trzech piłkarzy z zewnątrz gra w podstawowym składzie, którzy swoim doświadczeniem pomagają drużynie

— Który mecz według trenera był najlepszy, a który najgorszy?
— Mam nadzieję, że te najlepsze spotkania są jeszcze przed nami. Na pewno cieszy wysokie zwycięstwo i to na wyjeździe z Unią Susz 4:1, jak i wysoka wygrana ze Startem NIdzica 5:2. Natomiast szkoda straconych punktów w remisowych spotkaniach z Naki Olsztyn i Czarnymi Rudzienice 1:1. W tych meczach byliśmy znacznie lepsi, a mimo to rywale cieszyli się z tych punktów

— Nad czym zespół musi popracować, by jego gra była jeszcze lepsza?
— Jest kilka pomysłów. Być może zmienimy ustawienie i organizację gry, ale do tego jeszcze długa droga. Na wiosnę powinniśmy ustabilizować skład. Poprawić skuteczność. Wiosna jest zawsze cięższa, ale ja jestem optymistycznie nastawiony, tym bardziej że w drużynie, jak i w klubie panuje dobra atmosfera, to cieszy i to jest wartość dodatnia. Teraz mamy przerwę i z tych wszystkich spotkań musimy wyciągnąć wnioski i na wiosnę tak grać, żeby z powrotem awansować. Musimy mierzyć wysoko. Jesteśmy ambitni, jesteśmy z miasta z tradycjami piłkarskimi i tym samym chcemy promować miasto Braniewo.

— Kiedy drużyna wraca do zajęć treningowych i jak wygląda terminarz spotkań kontrolnych w ramach przygotowań do drugiej rundy rozgrywek?
— Do zajęć treningowych przystąpimy 16 stycznia w przyszłym roku. Wszystkie mecz kontrolne rozegrane zostaną na sztucznej nawierzchni na stadionie przy ul. Skrzydlatej w Elblągu.
Terminarz prezentuje się następująco: 22 stycznia — Olimpia II Elbląg, 28 stycznia — Żuławy Nowy Dwór Gd., 4/5 lutego — Huragan Morąg, 11/12 lutego — Barkas Tolkmicko, 15 lutego — Olimpia Elbląg (juniorzy), 18/19 lutego Turniej halowy w Bartoszycach, 25/26 lutego Błękitni Orneta, 11/12 marca — pierwsza kolejka spotkań II rundy rozgrywek.

Jerzy Kuczyński

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5