Praca w Olsztynie - gdzie jest największe zapotrzebowanie na pracowników?

2022-11-21 20:21:06(ost. akt: 2022-11-21 20:22:01)   Artykuł sponsorowany
Jak w tej chwili wygląda możliwość znalezienia zatrudnienia w Olsztynie? Gdzie szukać pracy, by być z tego zadowolonym? Na ile łatwo ją pozyskać bez potrzeby wyjeżdżania z miasta? Sprawdzamy, co na ten temat wiadomo!
Gdzie szukać pracy w Olsztynie?
Każdy zna jakieś serwisy z ogłoszeniami o pracę i co jakiś czas je przegląda. Część osób dodatkowo sprawdza również, co ma do zaoferowania lokalny urząd pracy. Czy jednak każdy portal ogłoszeniowy jest równie dobry? Niekoniecznie. My polecamy Go Work (jeśli go jeszcze nie znasz, sprawdź). Dlaczego? Ponieważ można na nim znaleźć nie tylko same informacje o ofertach objęcia stanowiska w różnych zakładach pracy, lecz również opinie o samych pracodawcach. To często bardzo ważne dla wielu aplikujących – ponieważ pozwala uniknąć ewentualnych problemów i niesmaków w przyszłości.
Sytuacja na rynku pracy w Olsztynie
Zgodnie z danymi z roku 2022, sytuacja na rynku pracy w Olsztynie wygląda całkiem dobrze. Poziom bezrobocia w pierwszym kwartale tego roku wynosił zaledwie 2,2 procent – a więc zdecydowanie mniej, niż dane dla całego kraju, które w styczniu 2022 wynosiły 5,5 procent. Jeśli natomiast przyjrzymy się sprawie na poziomie województwa warmińsko-mazurskiego, Olsztyn wydaje się jednym z najlepszych miejsc do szukania zatrudnienia. Dlaczego? Ponieważ poziom bezrobocia w skali wojewódzkiej w pierwszym kwartale roku wynosił aż 8,6 procent.
W mieście dobrze prosperuje przemysł spożywczy, a wielu mieszkańców znajduje tez zatrudnienie w charakterze sprzedawców w sklepach i obiektach handlowych.
W jakich zawodach można znaleźć pracę w Olsztynie?
Branża spożywcza oraz sprzedaż to jednak nie jedyne obszary, w których można szukać zatrudnienia, mieszkając w Olsztynie.
Wśród dostępnych w tym mieście ofert pracy można znaleźć między innymi sporo propozycji związanych z branżą budowlaną – czy to w charakterze inżynieryjnym, czy kierowców budowlanych, czy wreszcie samych budowlańców, murarzy itp. Nie brakuje zresztą propozycji pracy w zawodach przydatnych zarówno na samych budowach, jak i przy remontach, czy po prostu pracach naprawczych w pełni funkcjonujących obiektach. Mowa tu o ślusarzach, tynkarzach, spawaczach, płytkarzach, czy monterach instalacji. Oczywiście swoje miejsce znajdują tutaj również i elektrycy.
Widać także zapotrzebowanie na pracowników zajmujących się pracami ziemnymi oraz na brukarzy.
Warto także zauważyć, iż wśród ofert pracy widać zapotrzebowanie na programistów – i to różnego typu. Zarówno developerów pracujących w poszczególnych językach programowania, jak i testerów kontrolujących jakość kodu. To o tyle ciekawa grupa ofert, że pozwalająca na uzyskiwanie całkiem sporych zarobków. Co więcej, oprócz ofert lokalnych, w tym konkretnym zawodzie często pojawia się możliwość pracy zdalnej u pracodawców z innych regionów Polski.
Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o zapotrzebowaniu na pracowników magazynowych – ponieważ ta grupa ofert często potrafi zaskoczyć warunkami pracy i możliwym do uzyskania wynagrodzeniem.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5