Jak udekorować choinkę? Bombki to nie wszystko!

2022-11-14 18:09:17(ost. akt: 2022-11-14 18:15:31)   Artykuł sponsorowany
Bombki i łańcuchy nadają choince pięknego, świątecznego wyglądu. Przystrajanie choinki nie musi jednak ograniczać się tylko do nich. Czym jeszcze można udekorować bożonarodzeniowe drzewko? Te pomysły warto sprawdzić!

Czym można przystroić bożonarodzeniową choinkę?


Świąteczna choinka przyozdabiana jest przede wszystkim bombkami, łańcuchami oraz gwiazdą lub szpicem na górze. Do tego standardowego zestawu warto dodać równie piękne, a przy tym często pomijane dekoracje. Przykładem są kwiaty choinkowe. Ozdoby te wykonywane są z usztywnionych tkanin. Dzięki temu zachowują swój pierwotny kształt.

Wielką zaletą kwiatów choinkowych jest możliwość wyboru spośród naturalnych i fantastycznych wzorów. Wśród tych drugich są m.in. egzemplarze z płatkami w kratę czy paski. W sklepach dostać można również modele ażurowe, z błyszczącego welwetu i zdobione brokatem.

Ciekawym dodatkiem są również gałązki choinkowe. W pierwszej chwili ozdoby tego typu mogą wydawać się niepotrzebne. Po co bowiem dodawać drzewu gałęzi? Nic bardziej mylnego. Dekoracje te zawierają dodatkowe elementy, takie jak np. szyszki i jagody, które dodają drzewku jeszcze więcej uroku. Osoby, które chcą przydać choince zimowej urody, mogą wybrać gałązki choinkowe z efektem szronu.

Jakie inne ozdoby pasują do świątecznego drzewka?


Nawet sztuczna choinka może wyglądać jak prawdziwa dzięki oryginalnym dodatkom. Oprócz gałązek w tej roli sprawdzają się również imitacje ptaków. Wiele modeli to piękne, choć nieistniejące stworzenia. W ofertach sklepów dostępne są również egzemplarze, które wiernie oddają wygląd prawdziwych skrzydlatych mieszkańców lasu.

Święta Bożego Narodzenia nie mogą obyć się bez prezentów. Warto, by przynosiła je osoba w tym zadaniu najlepsza, czyli Święty Mikołaj. Figurki tej postaci, a także innych, np. aniołów bardzo ładnie wyglądają, gdy są umieszczone pod choinką. Świetnie prezentują się również w innych miejscach, np. na parapetach lub półkach mebli.

Na co uważać podczas ozdabiania choinki?


Dodawanie kolejnych elementów wystroju niewątpliwie może sprawiać przyjemność. Ważne jest jednak, by z przystrajaniem choinki nie przesadzić. Oprócz umiaru należy zadbać także o zachowanie spójności kolorystycznej świątecznego drzewka.

Najlepiej prezentują się choinki udekorowane w dość jednolity sposób. Wspaniale wyglądają ozdoby w tym samym kolorze. Co ważne, ta sama barwa nie musi, a nawet nie powinna oznaczać monotonii. Warto eksperymentować z odcieniami, by uzyskać ciekawszy efekt. Dla osób, które nie czują się pewnie w takim przystrajaniu świątecznego drzewka, pomocą są gotowe zestawy złożone m.in. z bombek i łańcuchów.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5