Rady seniorów z powiatu braniewskiego w Giżycku

2022-10-14 10:44:48(ost. akt: 2022-10-14 10:48:47)

Autor zdjęcia: Gmina Braniewo

Już przyszły do naszych głów pomysły do realizacji na naszym terenie. Czekajcie na więcej szczegółów — zdradzają członkowie trzech seniorskich rad — Rady Seniorów Gminy Braniewo, Miasta Braniewo i Gminy Frombork, którzy w ważnym celu odwiedzili Giżycko.
Od dawna z uwagą wsłuchuję się w głos braniewskich seniorów, gdyż jest to głos płynący z bogatego doświadczenia oraz szczerej troski o nasze wspólne miasto — przekazywał jakiś czas temu burmistrz Tomasz Sielicki.

I cieszył się: — Od zeszłego roku jest o to jeszcze łatwiej dzięki temu, że w Braniewie powstała Miejska Rada Seniorów — organ o charakterze konsultacyjnym, doradczym oraz inicjatywnym.
Miejska Rada Seniorów działa prężnie. Jeszcze w kwietniu podjęła się organizacji wyjątkowego spotkania.

— O dziwo było więcej osób, niż się spodziewałam, więc była to dla nas bardzo miła niespodzianka. Wszyscy, którzy przybyli na spotkanie, wykazali się ogromną chęcią do działania — opowiadała nam wówczas przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Braniewie Sylwia Sarnowska-Szałucho.
W kwietniowym spotkaniu udział wzięli seniorzy i przedstawiciele różnych organizacji.

— Wszyscy przyznali, że chętnie będą z nami współpracować — między innymi przy organizacji wspólnych imprez. Plany zapowiadają się naprawdę ciekawie — mówiła pani przewodnicząca.

I podkreślała: — Okazuje się, że mamy wspólne cele, czyli integrację wszystkich organizacji emeryckich, ale również zaangażowanie do działania emerytów niezrzeszonych w żadnych instytucjach — takich, którzy nie wiedzą jeszcze, jakie mają możliwości.

Współpracy ciąg dalszy
Tym razem w ramach wizyty studyjnej członkowie trzech seniorskich rad — Rady Seniorów Gminy Braniewo, Miasta Braniewo i Gminy Frombork — odwiedzili Giżycko. Wizyta miała na celu zaprezentowanie radnym form współpracy między mieszkańcami a radami seniorów, rad seniorów z organizacjami pozarządowymi i rad seniorów z władzami samorządowymi.

— Mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami Miejskiej Rady Seniorów oraz Gminnej Rady Seniorów z Giżycka. To była doskonała lekcja budowania odpowiedzialnego społeczeństwa, które oparte jest o potrzeby, wynikające z pogłębionych dialogów i doświadczeń — przyznają uczestnicy spotkania.

— Na bazie spotkań już przyszły do naszych głów pomysły do realizacji na naszym terenie. Czekajcie na więcej szczegółów — zdradzają.
I przekazują: — W każdym miejscu witano nas serdecznie, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za organizację wydarzenia Małgorzacie Dębickiej i Fundacji Żółty Szalik, a uczestnikom za wspaniałe spędzony czas.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5