W Elblągu trwa próba pobicia rekordu Polski na najdłuższą sztafetę w szyciu. Uczestnicy przez 30 godzin będą szyli poduszki w ramach projektu Serce od serca

2022-10-07 18:46:50(ost. akt: 2022-10-07 19:28:29)

Autor zdjęcia: Estera Turkot

Październik to miesiąc podnoszenia świadomości na temat czynników ryzyka raka piersi. Z tej okazji, Zespół Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu podjął próbę pobicia Rekordu Polski na najdłuższą sztafetę w szyciu.
Projekt „Serce od serca” polega na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację pacjentek po mastektomii na każdym etapie – zarówno zaraz po operacji, jak i wtedy, gdy operacja była wcześniej. Podczas rekordowej sztafety, uczestnicy będą szyli na potrzeby tego projektu poduszki serca.

Organizatorem maratonu szycia jest Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu i to w jej siedzibie trwa próba pobicia rekordu.

Zaplanowano, że przez 30 godzin zostanie uszyte 4000 sztuk poduszek w kształcie serca.

W biciu rekordu Polski bierze udział 15 pań szyjących na maszynach i wielu wolontariuszy, którzy będą wypychać uszyte poduszki i zszywać je.

Rekordowa sztafeta rozpoczęła się 7 października 2022 roku o godzinie 17:00, a ma zakończyć przynajmniej 24 godziny i minutę później. Organizator planuje jednak, aby szycie trwało aż do godziny 23:00 dnia kolejnego.

— Całe przedsięwzięcie jest dla nas wielkim wyzwaniem logistycznym, ale uważam, że jeśli komuś bardzo zależy i bardzo chce, to nie ma problemu, żeby zorganizować jakąkolwiek akcję a tym bardziej akcję charytatywną. Do tego potrzeba tylko ludzi, którzy chcą się włączać w działanie na rzecz drugiego człowieka — i taki zamysł towarzyszy tej próbie pobicia rekordu Polski. Mam nadzieję, że się uda. Tu chodzi przede wszystkim o wydźwięk związany z działaniem charytatywnym — mówi Hanna Szuszkiewicz, dyrektorka SSP nr 3 w Elblągu.

Jak przyznaje dyrektorka SSP nr 3, szkoła jest organizatorem wydarzenia, ale mózgiem operacyjnym tego przedsięwzięcia jest pani Celina Jankowska, doskonale już znana ze swojej działalności charytatywnej.

Pani Celina Jankowska w 2016 roku była współorganizatorką pierwszego elbląskiego maratonu szycia, który był jednocześnie biciem rekordu Polski — wówczas udało się szyć przez 24 godziny bez przerwy, wykonując poduszki dla dzieci onkologicznych. Powstało wówczas ponad 500 sztuk poduszek.

— Próba bicia tego rekordu jest kontynuacją tamtej działalności charytatywnej. Chcemy podczas akcji nadać drugie życie tym poduszkom. Będzie to zatem już drugie przedsięwzięcie związane z biciem rekordu Polski, podczas którego będziemy chciały pobić swój własny rekord. Pierwsi wpadliśmy na pomysł nieustannego szycia, nikt do tej pory nie pobił naszego rekordu — tłumaczy Hanna Szuszkiewicz, która brała udział także w tamtym wydarzeniu.
Więcej o akcji przeczytasz TUTAJ

Lokalizacja
Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków
ul. Agrykola 6, 82-300 Elbląg


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5