Wójt gminy Braniewo zasłużony dla rolnictwa

2022-09-19 13:06:29(ost. akt: 2022-09-19 13:08:29)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W ubiegłą niedzielę na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku odbyły się Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie. Brali w nich udział przedstawiciele gminy Braniewo.
Z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz prezesa Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Romualda Tańskiego w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka otrzymałem odznaczenie „Zasłużony dla rolnictwa”. Bardzo dziękuję. To dla mnie wielki zaszczyt odebrać takie wyróżnienie podczas tak ważnego święta — poinformował Jakub Bornus, wójt gminy Braniewo.

Od zawsze podstawowym akcentem dożynek było składanie wieńca dożynkowego. Nawiązując do tradycji, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego corocznie podczas uroczystości organizuje konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, który kierowany jest do wszystkich gmin z terenu województwa.

Oczywiście w konkursie nie mogło zabraknąć też reprezentacji gminy Braniewo. Ich wieniec dożynkowy stanął w szranki aż z 43 „rywalami”.

Sołectwo Żelazna Góra podczas tegorocznych Dożynek Gminnych w Rogitach zajęło I miejsce w konkursie pn. „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy w Gminie Braniewo” i to właśnie ten wieniec reprezentował gminę Braniewo w konkursie wojewódzkim.

— Niestety, komisja konkursowa nie wytypowała naszego wieńca do pierwszej trójki, ale zdajemy sobie sprawę, że konkurencja była olbrzymia. Dla mnie i tak jesteście zwycięzcami! — przekazał wójt gminy Braniewo.

I dodał: — Dziękuję przewodniczącemu Rady Gminy Braniewo Stanisławowi Żołędziewskiemu oraz całej delegacji wieńcowej za to, że byliście razem ze mną.
Wspólnie godnie reprezentowaliśmy gminę Braniewo na szczeblu wojewódzkim i to jest najważniejsze! Dziękuję!

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5