Braniewo: Policjanci podsumowali długi weekend

2022-08-16 13:36:19(ost. akt: 2022-08-16 13:37:32)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Za nami dni wydłużonego odpoczynku. Jednym ten czas upłynął w formie relaksu nad wodą, czy w gronie znajomych, dla policjantów natomiast taki okres to zawsze czas wytężonej pracy. Wszystko po to, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie na terenie naszego powiatu.
W ciągu ostatnich czterech dni policjanci z braniewskiej „drogówki” przeprowadzili 105 kontroli pojazdów. Spośród blisko stu ujawnionych wykroczeń, policjanci w 80 przypadkach decydowali się na ukaranie uczestników ruchu mandatami.

Zdecydowana większość przewinień kierowców, bo aż 76, dotyczyło zbyt szybkiej jazdy. W 7 przypadkach sprawcy wykroczeń będą musieli tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Sprawne auto jest podstawą bezpiecznej podróży, co także było w centrum zainteresowania policjantów w trakcie ostatnich dni. 7-krotnie funkcjonariusze podejmowali decyzję o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu, w 5 przypadkach to właśnie stan techniczny auta pozostawiał wiele do życzenia.

Ostatni czas to także eliminowanie z ruchu tych, którzy w ogóle nie powinny podróżować. Już w piątek (12.08) około godz. 20:00 policjanci „drogówki” uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu motorowerzyście. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że w chwili kontroli miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W kolejnych dniach do tego niechlubnego grona kierujących dołączyli kolejni, a wśród nich podróżujący osobówką oraz cyklista. Nie zabrakło także takich uczestników ruchu, którzy zlekceważyli sądowy zakaz oraz decyzję o cofnięciu uprawnień.

KPP Braniewo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5