Piknik wojskowy w Braniewie [ZDJĘCIA]

2022-08-14 09:23:26(ost. akt: 2022-08-14 09:27:39)

Autor zdjęcia: 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej

„Weekend z wojskiem” pod takim hasłem w dniach 13-15 sierpnia w całym kraju odbywają się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. W sobotę 13 sierpnia wspólnie świętowaliśmy w Braniewie.
Swoje siły połączyły 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej i 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9:00 na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie.

W programie uroczystości znalazły się: przysięga wojskowa terytorialsów, promocja na stopień podoficerski żołnierzy Legii Akademickiej z 9BBKPanc. i defilada wojskowa.

O godzinie 10:00 rozpoczął się piknik militarny. Czołgiści z Braniewa zaprezentowali m.in. jeden ze swoich czołgów PT-91. Czynne były też stoiska rekrutacyjne i namioty promocyjne jednostek.

Najmłodszych mundurowi zaprosili do gry i zabawy, a dla wszystkich prosto z kuchni polowej serwowana była przepyszna grochówka.


PIKNIK WOJSKOWY W ELBLĄGU

Kolejnym etapem świętowania w naszym regionie będzie piknik, który odbędzie się w poniedziałek 15 sierpnia w Elblągu. I tutaj będzie można spróbować prawdziwej żołnierskiej grochówki, a jeżeli myślisz o wstąpieniu w szeregi Wojska Polskiego, weź ze sobą kopię dowodu osobistego i świadectwo ukończenia ostatniej szkoły, a mobilni rekruterzy pomogą ci złożyć wniosek o powołanie. Piknik rozpocznie się o 13:00 na Starym Rynku, na 16:00 zaplanowano pod Ratuszem Staromiejskim pokaz filmu "Jack Strong", a o 20:00 na Wyspie Spichrzów odbędzie się "Koncert piosenki wojskowej państw NATO" zorganizowany w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki. Na scenie między innymi: Trubadurzy, Captain Jack, Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Tre Voci, Filip Lato, Marien i Jan Pietrzak.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5