Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie

2022-08-04 13:21:42(ost. akt: 2022-08-04 13:32:22)

Autor zdjęcia: UM Frombork

CO: Mega Art Wakacje z GCK Lelkowo
GDZIE: gmina Lelkowo
KIEDY: do 28 sierpnia

Harmonogram imprez:

04.08 - KINO SFERYCZNE w Wyszkowie (2 seanse)
05.08 - KINO SFERYCZNE w Zagajach (2 seanse)
06.08 - HAWAJSKI BAL dla dorosłych w GCK
08-12.08 - Warsztaty Kreacji Mody w Wyszkowie
13.08 - Piknik Rodzinny w Wyszkowie w stylu western
23-26.08 - Warsztaty Kreacji Mody w Lelkowie
27.08 - Piknik Rodzinny w Głębocku w stylu western
28.08 - Podsumowanie wakacji: pokaz mody, wystawa poplenerowa i taneczne show w GCK

Fot. GCK Lelkowo


CO: IV Fromborski Bieg Copernicusa
GDZIE: Promenada we Fromborku
KIEDY: 6 sierpnia

Bieg na 10 km, bieg na 5 km, biegi dla dzieci i nordic walking na 5 km. Początek w sobotę 6 sierpnia o godz. 15:00 z promenady nad Zalewem Wiślanym we Fromborku.

Fot. materiały organizatora


CO: Turniej "Lego strażak"
GDZIE: Strażnica OSP Frombork
KIEDY: 7 sierpnia o 13

Ochotnicza Straż Pożarna we Fromborku zaprasza na ciekawe wydarzenie. Już 7 sierpnia odbędzie się turniej dla dzieci i młodzieży "Lego strażak" czyli kreatywne budowanie z klocków Lego. Zapisy poprzez e-mail: ospfrombork@gmail.com.

Fot. materiały organizatorówCO: 55 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
GDZIE: Frombork
KIEDY: do 13 sierpnia

Wystąpią: 06.08.2022: Roman Perucki (organy), Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego; 13.08.2022: Castle Brass (kwintet instrumentów dętych).

CO: Wystawa pająków
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 2-15 sierpnia

Zapraszamy do Braniewskiego Centrum Kultury na niesamowitą wystawę żywych pająków i skorpionów. Ekspozycja będzie czynna od 2 do 15 sierpnia w godzinach 10-18. O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce. Na wystawie zobaczycie ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata, a także jednego z największych gatunków ptasznika czy zmieniające kolor skorpiony. Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki rzadko spotykane w życiu codziennym.

Fot. BCK


CO: Noc Perseidów
GDZIE: Frombork, Park Astronomiczny
KIEDY: 4-5 sierpnia

Noce spadających gwiazd, prelekcje i wykłady, obserwacje nieba.

CO: Koncert Mr. Pollack
GDZIE: Braniewo, Klub Metro
KIEDY: 6 sierpnia o 20

Mr. Pollack stworzyli bracia Jacek (gitara) i Grzegorz (perkusja) Polakowie. Bracia Polak karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym — ku zaskoczeniu swych fanów — jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej. W 2014 roku do zespołu dołączył basista Bartłomiej "Gibson" Filip. Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Po niespodziewanym odejściu Jacka z tego świata w listopadzie 2020 roku Grzegorz i Bartłomiej postanowili kontynuować dzieło zespołu Mr. Pollack, aby cała gama rewelacyjnych utworów autorstwa Jacka i Grzegorza nie zaginęły. Po dołączeniu do zespołu Marka Kozika zespół wznowił działalność koncertową w czerwcu 2021 roku, a z początkiem 2022 roku wydał najnowszą, poświęconą pamięci Jacka płytę „Siedem Źródeł”.

Fot. materiały organizatoraCO: IV Fromborski Bieg Copernicusa
GDZIE: Promenada we Fromborku
KIEDY: 6 sierpnia

Bieg na 10 km, bieg na 5 km, biegi dla dzieci i nordic walking na 5 km. Początek w sobotę 6 sierpnia o godz. 15:00 z promenady nad Zalewem Wiślanym we Fromborku.

Fot. materiały organizatoraCO: Fromborski Jarmark Odpustowy
GDZIE: Frombork, Wzgórze Katedralne
KIEDY: 15 sierpnia

Zapraszamy w dniu 15 sierpnia do Fromborka na coroczną imprezę Fromborski Jarmark Odpustowy – Frombork 2022. Festyn odpustowy organizowany jest z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Fromborku. Zabawa odpustowa przy muzyce, gry i zabawy dla dzieci. To jedno z największych tego typu wydarzeń na Warmii. Na straganach można kupić słodycze, miody, starocie, regionalne rękodzieło oraz rzeczy codziennego użytku.


CO: Festiwal Nauki i Sztuki Copernicus Open
GDZIE: Frombork, Wozownia Sztuk
KIEDY: 18-21 sierpnia

W dniach 18-21 sierpnia 2022 roku odbędzie się II edycja Copernicus Open - Festiwalu Nauki i Sztuki. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia w tym czasie Fromborka i udziału w organizowanych w ramach festiwalu wydarzeniach.

CO: Piknik militarny
GDZIE: Pieniężno
KIEDY: 20 sierpnia

Już 20 sierpnia w godzinach 10-14 w Pieniężnie odbędzie się piknik militarny z okazji Święta Wojska Polskiego. W programie m.in. koncert pieśni patriotycznych, stoiska promocyjne służb mundurowych, pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego i wojskowa grochówka.

Fot. materiały organizatorów


CO: Peregrinus Warmiensis
GDZIE: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
KIEDY: do grudnia

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na nową wystawę czasową „Peregrinus Warmiensis. Sanktuaria, cudowne wizerunki i pielgrzymki na Warmii”, która będzie się mieścić w Gmachu Głównym Muzeum (Dawnym Pałacu Biskupim na Wzgórzu Katedralnym). Ekspozycja ma na celu przypomnienie niezwykłego fenomenu, jakim były warmińskie łosiery, ukazując je w odniesieniu do powszechnej idei pielgrzymowania i przynależnym jej rytom etiologicznym, rytuałom i gestom. Prezentowane będą dzieła sztuki wypożyczone z dziewiętnastu kościołów, pięciu muzeów i zbiorów prywatnych, które w większości nie były wcześniej eksponowane na innych wystawach. Wystawa będzie dostępna dla widzów do końca grudnia tego roku.

Fot. Muzeum Mikołaja Kopernika2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5