Zatoka Braniewo chce powrócić do IV ligi

2022-07-12 10:50:28(ost. akt: 2022-07-12 10:51:13)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

Zawodnicy Zatoki Braniewo w miniony poniedziałek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, tym razem w klasie okręgowej. Drużyna ma jeden cel — powrót do IV ligi.
Piłkarze z Braniewa przygotowania do sezonu 2022/2023 rozpoczęli w miniony poniedziałek. Na pierwszych zajęciach pod okiem trenera Daniela Koguta trenowało szesnastu piłkarzy. Wiadomo już, że w nowym sezonie w barwach tego klubu nie będzie czterech piłkarzy. Nikita Levenko wyjechał do Niemiec, Kamil Graczyk będzie grającym trenerem w A-klasowym KS Wałsza Pieniężno, z kolei bramkarz Dawid Roszkowski i Filip Redesiuk szukają sobie nowych klubów.

— Natomiast na testach w braniewskim klubie przebywa Bartłomiej Bujanowski (Piast Wilczęta) — informuje trener Zatoki Daniel Kogut.

Pierwszy mecz kontrolny Zatoka rozegrała w minioną środę z juniorami Concordii, a już w sobotę w Lipowinie jej przeciwnikiem będzie beniaminek klasy A Dąb Kadyny.

A co słychać u najgroźniejszych rywali braniewskiego klubu?


BŁĘKITNI ORNETA
Po spadku z IV ligi tym razem drużynę w nowym sezonie poprowadzi trener Tomasz Kaczmarczyk (DKS Dobre Miasto), który na tym stanowisku zastąpił Fabiana Wieliczkę. Ten ostatni dostał pracę w Huraganie Morąg, zajmując miejsce Andrzeja Malesy. W przerwie letniej klub opuściło kilku zawodników. Sebastian Dzierzkiewicz zapragnął występować w Tęczy Biskupiec, bramkarz Artur Jurgielewicz oraz pomocnik Ariel Gortatowski występować będą w Huraganie Morąg. Klubów też poszukują: Michał Duda i Cezary Januszkiewicz. Do Błękitnych zgłosili się też nowi zawodnicy, ale trener Kaczmarczyk dla dobra sprawy na razie nie ujawnia nazwisk. W ramach przygotowań do sezonu zespół rozegra cztery spotkania kontrolne. Rywalami Błękitnych będą: Junior Świątki (16.07), MKS Jeziorany (20.07), Zatoka Braniewo (23.07) Warmia Olsztyn (27.07) - wszystkie spotkania u siebie.

UNIA SUSZ
Drużynę czwarty sezon z rzędu poprowadzi Jarosław Chodowiec — informuje kierownik klubu Andrzej Puwalski. I dodaje: — Jeśli chodzi o kadrę, to z wypożyczenia z Rodła Kwidzyn powróciła do zespołu grupa młodzieżowców: Jeremiasz Cacan, Dawid Jaśniewicz, Patryk Bińczak, Patryk Barwiński. Natomiast jak mówimy o ubytkach, to klub opuścili: stoper Jakub Górski (Jeziorak Iława), Marek Lewicki i Jakub Janiszek (GKS Wikielec). Zespół przygotowując się do rozgrywek, rozegra kilka spotkań towarzyskich: Rodło Kwidzyn (13.07), Orzeł Ulnowo (15.07), Wisła Korzeniewo (22.07), Huragan Morąg (30.07).

PŁOMIEŃ TURZNICA
W kolejnym czwartym już sezonie nadal trenerem będzie Paweł Oliwa. — Jak do tej pory z klubu nikt nie odszedł. Z zespołem trenuje też kilku nowych piłkarzy, ale czy pozostaną u nas, czas pokaże. Wszystko powinno wyjaśnić się na dniach — mówi trener. Płomień ma w planach trzy gry kontrolne: Tęcza Miłomłyn (18.07), Constract Lubawa (20.07), Jordan Kazanice (27.07).

Jerzy Kuczyński

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5