Powiat braniewski: Dotacje na poprawę warunków komunikacyjnych

2022-07-04 12:51:59(ost. akt: 2022-07-04 12:52:59)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Braniewie

W Urzędzie Gminy Braniewo odbyło się spotkanie wójta Jakuba Bornusa ze starostą powiatu braniewskiego Karolem Motyką oraz wicestarostą Mirosławem Kudlińskim. Celem spotkania było uroczyste podpisanie dwóch umów na dotację celową dla Starostwa Powiatowego w Braniewie.
W ramach dotacji starostwo powiatowe w Braniewie otrzyma 100 tysięcy złotych na realizację zadań inwestycyjnych polegających na poprawie warunków komunikacyjnych w ciągu dróg powiatowych: nr 1318N odc. Żelazna Góra i nr 1328N odc. Krzewno – Krasnolipie.

— Mam nadzieję, że modernizacja wspomnianych odcinków dróg przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa kierowców i pieszych, a także ułatwi przemieszczanie się w regionie, a tym samym poprawi komfort życia mieszkańców — przekazał wójt gminy Braniewo.

I dodał: — Bardzo się cieszę, że możemy cyklicznie przekazywać środki na budowę, rozbudowę czy też modernizację infrastruktury drogowej w naszej gminie. Dzięki wzorowej współpracy gminy Braniewo ze Starostwem Powiatowym w Braniewie uda się wyremontować kolejne kilometry strategicznych dla rozwoju gminy dróg.

Wójt podczas spotkania przekazał też w imieniu Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Braniewie na ręce starosty powiatu braniewskiego symboliczną pamiątkę za wspieranie ruchu pożarniczego strażaków-ochotników z terenu gminy Braniewo.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5