Viki Gabor i Dżem w Braniewie. Piwowary 2022 za nami [ZDJĘCIA]

2022-07-04 08:36:31(ost. akt: 2022-07-04 08:50:28)
"Braniewo — warmińskie miasto piwowarów" to impreza, która odbywała się w dniach 1-2 lipca 2022

"Braniewo — warmińskie miasto piwowarów" to impreza, która odbywała się w dniach 1-2 lipca 2022

Autor zdjęcia: Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

"Czerwony jak cegła", "List do M." czy "Autsajder" — te legendarny utwory rozbrzmiewały podczas pierwszego dnia imprezy "Braniewo — warmińskie miasto piwowarów". W sobotę sporą część widowni stanowiła młodzież, a to za sprawą koncertu Viki Gabor.
Ale to był weekend! Tak zwane Piwowary rozpoczęły się w piątek 1 lipca — nie brakowało atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych. W "Strefie spotkań" można było posłuchać ciekawych wykładów i na własne oczy zobaczyć pokaz warzenia piwa.

Od 18 na scenie Amfiteatru Miejskiego im. Henryka Mrozińskiego można było podziwiać umiejętności utalentowanego braniewianina znanego z tegorocznej edycji The Voice Kids — Aleksandra Rysia. Wystąpiła też grupa Stacja Północ oraz podopieczni Braniewskiego Centrum Kultury.

Od 21 scena należała do prawdziwej legendy — występ zespołu Dżem widownia na pewno zapamięta na długo, a koncertu nie zepsuła nawet deszczowa pogoda.

Drugi dzień imprezy był równie emocjonujący. Tym razem atrakcje dla dzieci i spotkania ze znajomymi i bliskimi urozmaiciły dwa kolejne niezwykłe koncerty. O 20 na scenie pojawiła się zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci — Viki Gabor, na którą najbardziej czekali nastoletni mieszkańcy i mieszkanki Braniewa.

Od 22 scena należała już do zespołu Playboys, który do tańca i zabawy porwał wszystkich fanów i fanki muzyki disco polo i dance.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5