W Lipowinie odbyły się Dni Rodziny

2022-06-20 18:30:07(ost. akt: 2022-06-20 15:32:58)

Autor zdjęcia: UG Braniewo

W ubiegłą niedzielę w Lipowinie zorganizowany został bieg oraz marsz nordic walking pn. „Gmina Braniewo – początek Warmii” w ramach Grand Prix Cross Polski połączony z Aktywnymi Dniami Rodziny. Była to doskonała okazja do spędzenia czasu z najbliższymi.
Trasa biegu wynosiła niespełna 5 kilometrów, tyle samo trasa marszu. Wszyscy uczestnicy ukończyli biegi i dotarli na metę, gdzie otrzymali pamiątkowe medale przygotowane na tę okoliczność. Nie zabrakło gorących aplauzów, symbolicznych upominków i radości.

Na wszystkich czekał ciepły posiłek regeneracyjny, a dla dzieci dmuchany plac zabaw i różne aktywności animacyjne.

— Gmina Braniewo rozwija się we wszystkich kierunkach — to wydarzenie jest tego dowodem. Gościliśmy uczestników z różnych rejonów Polski — mówi Jakub Bornus, wójt gminy Braniewo.

I dodaje: — Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc. To było nie lada wyzwanie, ale daliśmy radę! Wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania i powstała wspaniała inicjatywa, która była okazją do przeżycia niesamowitych chwil.

W organizację włączyli się mieszkańcy sołectwa Lipowina z sołtyską Iwoną Błażejewską na czele, Urząd Gminy Braniewo, Braniewski Klub Sportowy „Szybki Struś”, Ochotnicza Straż Pożarna w Lipowinie, lokalne Koła Gospodyń Wiejskich To My z Lipowiny, Gronowianki z Gronowa, Podlesianki z Podleśne oraz Warmianki z Żelaznej Góry, sołtys sołectwa Krasnolipie Łukasz Galiński, sołtys sołectwa Rodowo Katarzyna Praszkiewicz, sołtys sołectwa Pęciszewo Piotr Huk, radna Rady Gminy Braniewo Małgorzata Rojek, radna Rady Gminy Braniewo Anetta Babik, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Braniewie, Sołectwo Świętochowo oraz Świetlica Wiejska w Bemowiźnie.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5