Lelkowo: Kierowca motoroweru znaleziony w rowie. Nie przeżył wypadku

2022-06-13 20:01:39(ost. akt: 2022-06-14 16:18:19)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W poniedziałek, 13 czerwca braniewscy strażacy wzywani byli do trzech zdarzeń, w których niezbędna była obecność straży pożarnej.
Około godz. 12:00 na terenie jednej z firm w Chruścielu (gm. Płoskinia) doszło do wypadku, w którym ranny został jeden z pracowników. Spadające opakowanie z półproduktem wykorzystywanym w procesie produkcyjnym przycisnęło pracownika. Jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych działania ratownicze rozpoczęli pracownicy, którzy z wykorzystaniem wózka widłowego podnieśli kontener elastyczny, docierając do poszkodowanego. Medyczne działania ratownicze podjęli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy rannego pracownika przekazali dla załogi zespołu ratownictwa medycznego. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Na miejsce zdarzenia skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków – ochotników z OSP Płoskinia, zespół ratownictwa medycznego z Braniewa oraz policjantów.

Kilkanaście minut później służba dyżurna otrzymała kolejne zgłoszenie. Tym razem na drodze wojewódzkiej nr 504 doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych (ulica Elbląska - na wysokości wyjazdu z cmentarza). Spośród czterech osób, które podróżowały pojazdami, jedna wymagała pomocy medycznej. Ranny kierowca został przekazany dla załogi zespołu ratownictwa medycznego. Na miejscu wypadku pracowali strażacy z Państwowej, Wojskowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie, załoga zespołu ratownictwa medycznego oraz policjanci.

Tego samego dnia około godz. 18:00 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Grzędowo – Lutkowo doszło do wypadku z udziałem jednośladu. Jadący rowerzyści, dostrzegli w rowie motorower oraz mężczyznę. Na miejsce wypadku skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków – ochotników z Lelkowa, zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariuszy braniewskiej policji. Niestety lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon 40-letniego mieszkańca gminy Lelkowo.

PSP Braniewo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5