Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie

2022-06-09 16:23:22(ost. akt: 2022-06-09 16:26:42)
W Wozowni Sztuk we Fromborku można oglądać wystawę prac Zbigniewa Mieruńskiego

W Wozowni Sztuk we Fromborku można oglądać wystawę prac Zbigniewa Mieruńskiego

Autor zdjęcia: Wozownia Sztuk we Fromborku

CO: Spacer po Braniewie
GDZIE: start na placu przed biblioteką
KIEDY: 11 czerwca o 14:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie zaprasza na spacer po mieście z przewodnikami PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej — państwem Heleną i Czesławem Kozłowskimi. Uczestnicy spotkają się na placu przed biblioteką w sobotę 11 czerwca o godzinie 14:00.

Fot. MBP


CO: Zawody East Coast Freestyle Championship
GDZIE: Skatepark w Braniewie
KIEDY: 11 czerwca

Już 11 czerwca odbędzie się druga edycja zawodów East Coast Freestyle Championship Braniewo. Tegoroczna edycja będzie miała 3 kategorie: BMX, hulajnoga i deskorolka, będą one podzielone na: kategoria I (klasa VI i młodsi), kategoria II (klasa VII i VIII) oraz kategoria III (licealiada i open). Zawody odbędą się na terenie skateparku w Braniewie. Program: 10:00 – otwarcie biura zawodów, 12:30 – przejazdy hulajnogowe, 13:30 – przejazdy BMX, 14:30 – przejazdy deskorolką. UWAGA!
Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę na udział w zawodach od rodzica lub opiekuna prawnego.

Fot. maeriały organizatora


CO: Astronomia balkonowa i teleskop dla każdego
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna
KIEDY: 14 czerwca o 17:00

Gościem biblioteki będzie Edith Marguerite Jurkiewicz-Pilską z Fromborka. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca o godz. 17.00 na I piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie. Pani Edith ukończyła astronomię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Archidiecezjalny Instytut Muzyki Sakralnej w Przemyślu. Jest emerytowanym pracownikiem Działu Astronomicznego Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. To osoba pełna ciepła i pasji, o rozległej wiedzy z zakresu astronomii i historii, autorka wielu prelekcji i prezentacji a oprócz tego książki „O Tolkmicku i parafii św. Jakuba. Trzynaście opowieści".

Fot. MBP


CO: Struktura cienia — malarstwo i asamblaż
GDZIE: Wozownia Sztuk we Fromborku
KIEDY: do 21 czerwca codziennie w godz. 10-16

Zbigniew Mieruński to artysta wizualny i animator społeczno-kulturalny. Swoje prace wystawia publicznie od 1980. W twórczości wykorzystuje różne techniki wyrazu artystycznego – od klasycznego rysunku i malarstwa, poprzez techniki mieszane, tworzenie asamblaży i obiektów z przedmiotów znalezionych. Tworząc, podróżuje przez zakamarki własnej pamięci i przeżyć tworząc osobiste „albumy” pełne wspomnień, wrażeń i ulotnych myśli. Inspiruje go własne życie, przyroda, opowiadane historie rodzinne jego przodków, sytuacje utrwalone w pamięci, poezja, znalezione przedmioty i fotografie.


CO: Nowości w Kinie Baszta
GDZIE: Kino Baszta
KIEDY: do 22 czerwca

Kino Baszta zaprasza przed duży ekran! Do 12 czerwca zobaczyć możecie filmy: "Piosenki o miłości" i "Boscy", oraz bajkę "Dogtanian. Psi muszkieter". Od 17 do 19 czerwca obejrzycie za to: "Infinite Storm", "Złoto" i "Yakari i wielka podróż", a w dniach 23-26 czerwca: "Detektyw Bruno" i hit "Top Gun: Maverick".

Fot. Kino Baszta


CO: 55 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
GDZIE: Frombork
KIEDY: od 2 lipca

Wystąpią: 02.07.2022: Bogdan Narloch (organy), Roman Gryń (trąbka); 09.07.2022: Heribert Metzger (organy); 23.07.2022: Eugenio Maria Fagiani (organy), Maciej Kacprzak (akordeon); 06.08.2022: Roman Perucki (organy), Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego; 13.08.2022: Castle Brass (kwintet instrumentów dętych).

Fot. Archikatedra Frombork


CO: Peregrinus Warmiensis
GDZIE: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
KIEDY: do grudnia

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na nową wystawę czasową „Peregrinus Warmiensis. Sanktuaria, cudowne wizerunki i pielgrzymki na Warmii", która będzie się mieścić w Gmachu Głównym Muzeum (Dawnym Pałacu Biskupim na Wzgórzu Katedralnym). Ekspozycja ma na celu przypomnienie niezwykłego fenomenu, jakim były warmińskie łosiery, ukazując je w odniesieniu do powszechnej idei pielgrzymowania i przynależnym jej rytom etiologicznym, rytuałom i gestom. Prezentowane będą dzieła sztuki wypożyczone z dziewiętnastu kościołów, pięciu muzeów i zbiorów prywatnych, które w większości nie były wcześniej eksponowane na innych wystawach. Wystawa będzie dostępna dla widzów do końca grudnia tego roku.

Fot. Muzeum Mikołaja Kopernika

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5