Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie. Kalendarz imprez

2022-06-03 15:04:37(ost. akt: 2022-06-03 12:18:03)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

CO: Nowości w Kinie Baszta
GDZIE: Kino Baszta
KIEDY: od 3 do 22 czerwca

Kino Baszta zaprasza przed duży ekran! Od 3 do 5 czerwca obejrzycie: "Nawet myszy idą do nieba", "Doktor Strange w multiwersum obłędu" i horror "The Long Night". Za to w dniach 9-12 czerwca Kino Baszta zaprasza na filmy: "Piosenki o miłości" i "Boscy", oraz bajkę "Dogtanian. Psi muszkieter". Od 17 do 19 czerwca obejrzycie za to: "Infinite Storm", "Złoto" i "Yakari i wielka podróż", a w dniach 23-26 czerwca: "Detektyw Bruno" i hit "Top Gun: Maverick".

Fot. Kino Baszta


CO: Antoni Syrek-Dąbrowski "Życie"
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 4 czerwca o 18

„Życie” to mój czwarty pełny program stand-upowy. Szczerze, nie wiem, czy umiem w to „życie". Nadal wiele nie rozumiem, dużo rzeczy mnie wnerwia, ale generalnie staram się udawać, że wiem, o co chodzi – przekazuje Antoni Syrek-Dąbrowski. Na scenie również Łukasz Kowalski z programem "I tak się powoli żyje".

Fot. materiały organizatora


CO: Piknik rodzinny w Braniewie
GDZIE: Rynek Braniewo
KIEDY: 5 czerwca

Stowarzyszenie Braniewski Instytut Rozwoju zaprasza na niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się już w tę niedzielę. W programie pikniku rodzinnego między innymi: dmuchańce, skręcanie balonów, malowanie twarzy, warsztaty edukacyjne, pyszny popcorn, słodka wata cukrowa, grill i wiele innych ciekawych propozycja zarówno dla dużych, jak i dla małych uczestników imprezy. Start już o godzinie 13:00.

Fot. Braniewski Instytut Rozwoju


CO: Wystawa prac Andrzeja Zielińskiego
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: do 10 czerwca

W Galerii w Podziemiach Braniewskiego Centrum Kultury do 10 czerwca można oglądać wystawę malarstwa Andrzeja Zielińskiego „RÉSUMÉ”, która powstała z okazji 40-lecia pracy twórczej artysty. Serdecznie zapraszamy.

Fot. Braniewskie Centrum Kultury


CO: Zawody East Coast Freestyle Championship
GDZIE: Skatepark w Braniewie
KIEDY: 11 czerwca

Już 11 czerwca odbędzie się druga edycja zawodów East Coast Freestyle Championship Braniewo. Tegoroczna edycja będzie miała 3 kategorie: BMX, hulajnoga i deskorolka, będą one podzielone na: kategoria I (klasa VI i młodsi), kategoria II (klasa VII i VIII) oraz kategoria III (licealiada i open). Zawody odbędą się na terenie skateparku w Braniewie. Program: 10:00 – otwarcie biura zawodów, 12:30 – przejazdy hulajnogowe, 13:30 – przejazdy BMX, 14:30 – przejazdy deskorolką. UWAGA!
Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę na udział w zawodach od rodzica lub opiekuna prawnego.

Fot. maeriały organizatora


CO: Koncert zespołu Dżem
GDZIE: Amfiteatr Miejski w Braniewie
KIEDY: 1 lipca

Prawdopodobnie już w dniach 1-2 lipca odbędą się tak zwane piwowary, czyli impreza pod nazwą „Braniewo – warmińskie miasto piwowarów – forma spędzania wolnego czasu”. Czy właśnie w ramach tego wydarzenia na braniewskiej scenie zagra legendarny Dżem? Tego nie wiemy. Jedno jest pewne – zespół opublikował listę zaplanowanych na ten rok koncertów, a dobra wiadomość jest taka, że znalazło się na niej Braniewo. Według informacji zamieszczonej na stronie internetowej Dżemu zespół zagra w braniewskim Amfiteatrze Miejskim już 1 lipca o 20:30. Więcej szczegółów wkrótce.

CO: Peregrinus Warmiensis
GDZIE: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
KIEDY: do grudnia

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na nową wystawę czasową „Peregrinus Warmiensis. Sanktuaria, cudowne wizerunki i pielgrzymki na Warmii", która będzie się mieścić w Gmachu Głównym Muzeum (Dawnym Pałacu Biskupim na Wzgórzu Katedralnym). Ekspozycja ma na celu przypomnienie niezwykłego fenomenu, jakim były warmińskie łosiery, ukazując je w odniesieniu do powszechnej idei pielgrzymowania i przynależnym jej rytom etiologicznym, rytuałom i gestom. Prezentowane będą dzieła sztuki wypożyczone z dziewiętnastu kościołów, pięciu muzeów i zbiorów prywatnych, które w większości nie były wcześniej eksponowane na innych wystawach. Wystawa będzie dostępna dla widzów do końca grudnia tego roku.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5