Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu braniewskiego z dofinansowaniem

2022-06-02 18:00:00(ost. akt: 2022-06-02 17:13:55)
Z grantów cieszą się KGW Krzyżewiacy i Pakobrotki

Z grantów cieszą się KGW Krzyżewiacy i Pakobrotki

Autor zdjęcia: KGW Krzyżewiacy

Komisja Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego pozytywnie zaopiniowała propozycje dotacji w ramach konkursu "Małe Granty dla Kół Gospodyń Wiejskich". Wśród wyróżnionych są KGW z gminy Frombork i gminy Pieniężno.
Dofinansowanie przyznano trzem kołom, a wśród nich znalazły się gospodynie z Krzyżewa (gmina Frombork) i ich projekt "Wszystko już w kuchni mamy — sprawnie działamy" — 4800 zł dofinansowania i KGW z sołectwa Pakosze-Brzostki (gmina Pieniężno) z projektem "Piękny stół Pakobrotek" — 5 tysięcy złotych dofinansowania.

— W ramach projektu mamy w planach zakup szklanej zastawy stołowej, czyli komplety talerzy, sztućców, kubków, salaterek czy półmisków oraz zakup grilla — mówi Edyta Wróblewska z Pakoszy.

I dodaje: — Poza tym dzięki środkom z funduszu sołeckiego mamy zamiar zbudować murowane palenisko i wyposażyć je w komplet ławek, by przyjemnie nam się biesiadowało. Naszym celem jest stworzenie klimatycznego miejsca spotkań sprzyjającego międzypokoleniowej integracji lokalnej społeczności.

— Nasz projekt dotyczy doposażenia świetlicy wiejskiej i zakupu między innymi zmywarki, kuchenki gazowej i maszyny do hot dogów — przekazuje przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Krzyżewa — Anna Karpowicz.

A przy okazji przypomina, że KGW Krzyżewiacy ogłosiło II edycję konkursu na najładniejszy ogród przydomowy, najpiękniejszą rabatę przed budynkiem wielorodzinnym i najpiękniejszy balkon.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców miasta i gminy Frombork. Zgłoszenia przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy Frombork do 30 czerwca.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5