Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie

2022-05-27 17:30:00(ost. akt: 2022-05-29 08:13:25)

Autor zdjęcia: Pixabay

Poniżej przegląd najciekawszych wydarzeń, które już w najbliższym czasie odbędą się w Braniewie i powiecie braniewskim.
CO: Spotkanie Klubu Podróżnika
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: 31 maja o 17
Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie serdecznie zaprasza na spotkanie Klubu Podróżnika pod hasłem "Camino na szlaku i w książkach”. Gościem będzie Tamara Frączkowska, która opowie o swoim wędrowaniu szlakiem Camino de Santiago w Hiszpanii, a także o ciekawych książkach o tematyce caminowej. Spotkanie odbędzie się we wtorek 31 maja o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych.

CO: Dzień Dziecka we Fromborku
GDZIE: Promenada
KIEDY: 1 czerwca od 9:00
W programie między innymi dmuchańce, gry XXL, poszukiwanie skarbów z Warmińską Grupą Eksploracyjną, rozwiązywanie zagadek przygotowanych przez Nadleśnictwo Zaporowo, pokonywanie przeszkód z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi z OSP Frombork i OSP Braniewo. Wolontariusze wykonywać będą bajkowe makijaże i urządzą balonowe show. Będzie kolorowo, a to za sprawą wystrzałów proszku HOLI. Na wszystkie atrakcje wstęp bezpłatny, ale w razie niepogody program może ulec zmianie.

CO: Zielona Biblioteka
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: 2 czerwca o 17
Zapraszamy na kolejne spotkanie z Zieloną Biblioteką! Tym razem gościem spotkania będzie Renata Makarewicz, która opowie o mocy ziół i fitoterapii. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia autorskich mieszanek ziół na różne dolegliwości. Spotkanie odbędzie się w czytelni dla dorosłych 2 czerwca o 17:00.

CO: Antoni Syrek-Dąbrowski "Życie"
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 4 czerwca o 18

„Życie” to mój czwarty pełny program stand-upowy. Szczerze, nie wiem, czy umiem w to „życie". Nadal wiele nie rozumiem, dużo rzeczy mnie wnerwia, ale generalnie staram się udawać, że wiem, o co chodzi – przekazuje Antoni Syrek-Dąbrowski. Na scenie również Łukasz Kowalski z programem "I tak się powoli żyje".

CO: Konkurs fotograficzny "Piękno Ziemi Braniewskiej"
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: Prace do 4 czerwca
Czas na kolejną — XIII już edycję konkursu "Piękno Ziemi Braniewskiej". Do udziału zapraszamy wszystkich miłośników fotografii. Celem zabawy jest zachęcenie mieszkańców (i nie tylko) do poznania uroków Braniewa i okolic, zwrócenie uwagi na piękno i walory przyrody oraz architektury i nagrodzenie tych autorów, których cechuje umiejętność uchwycenia tego piękna na fotografii. Wszelkie informacje i regulamin konkursu znaleźć można na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie.

CO: Peregrinus Warmiensis
GDZIE: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
KIEDY: do grudnia

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na nową wystawę czasową „Peregrinus Warmiensis. Sanktuaria, cudowne wizerunki i pielgrzymki na Warmii", która będzie się mieścić w Gmachu Głównym Muzeum (Dawnym Pałacu Biskupim na Wzgórzu Katedralnym). Ekspozycja ma na celu przypomnienie niezwykłego fenomenu, jakim były warmińskie łosiery, ukazując je w odniesieniu do powszechnej idei pielgrzymowania i przynależnym jej rytom etiologicznym, rytuałom i gestom. Prezentowane będą dzieła sztuki wypożyczone z dziewiętnastu kościołów, pięciu muzeów i zbiorów prywatnych, które w większości nie były wcześniej eksponowane na innych wystawach. Wystawa będzie dostępna dla widzów do końca grudnia tego roku.

Fot. materiały organizatora

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5