Zatoka II Braniewo — Kormoran Bynowo 2:2

2022-05-17 16:35:22(ost. akt: 2022-05-17 14:46:47)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

PIŁKARSKA KLASA A\\\ Czwarty remis w tym sezonie a pierwszy w roli gospodarza zanotowali piłkarze Zatoki II Braniewo. Podopieczni trenera Jacka Ptaka, niespodziewanie stracili dwa punkty remisując z Kormoranem Bynowo 2:2
• Zatoka II Braniewo — Kormoran Bynowo 2:2 (1:0)
1:0 — Winnicki (7), 1:1 — ...(53), 2:1 — Winnicki (65 karny), 2:2 — ...(90)
ZATOKA II: Sznaza — Wnuk, Piwowarski, Tomaszewski (89 Mućka), Prochna (78 Pszczołowski), Opalach, Ptak, Rutkowski (19 Klisz), Jakimczuk, Winnicki, Woś.
W niedzielę na boisku w Lipowinie, Zatoka II Braniewo podejmowała Kormoran Bynowo i była zdecydowanym faworytem. Niestety, po błędach w obronie, braniewianie stracili dwa gole, na dodatek tego drugiego przy stanie 2:1, w ostatniej akcji meczu. Tak doszło do podziału punktów — informuje kierownik zespołu gospodarzy Eugeniusz Kasperek. Drużyna trenera Jacka Ptaka dobrze weszła w ten mecz, bo już w 7 min zdobyła bramkę. Prostopadłe podanie od Patryka Prochny otrzymał Mateusz Winnicki, wpadł w pole karne i mając przed sobą bramkarza gości nie zmarnował sytuacji. Po tym golu braniewianie, uzyskali znaczną przewagę w polu i przesiadywali na połowie boiska swojego rywala. W ostatnich 10 min przed przerwą, mieli trzy znakomite sytuacje, by poprawić wynik, ale wszystkie zaprzepaścili — opowiada Kasperek. Najpierw Łukasz Ptak z 5 metrów trafił w bramkarza, później Wojciech Wnuk obił poprzeczkę uderzeniem z 6 metrów a na końcu Patryk Prochna, mając tylko przed sobą bramkarza gości, posłał piłkę obok bramki. Po przerwie przyjezdni zdobyli gola, ale szybko odpowiedziała Zatoka. W 65 min Winnicki zdobył drugiego gola, tym razem z rzutu karnego za faul w polu karnym na Prochnie. Kiedy wydawało się, że już wszystko jest "pozamiatane", goście w ostatniej akcji meczu doprowadzili do remisu, a że tak się stało, braniewianie mogą mieć pretensje tylko sami do siebie — ocenia Kasperek.
•Pozostałe wyniki: Wałsza Pieniężno — Barkas Tolkmcko 0:5, Pomowiec Gronowo Elbląskie — Pama Powodowo 2:0, KS Tyrowo — Agat Jegłownik 4:4, Piast Wilczęta — Syrena Młynary 2:0, Warmiak Łukta — Polonia Markusy 3:2, Jastrząb Ględy — Zagłada Lisów 3:0 (vo)