Braniewo: Uroczysty apel z okazji 30-lecia PSP

2022-05-17 08:00:01(ost. akt: 2022-05-16 16:00:13)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Braniewie

13 maja 2022 r. na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbył się uroczysty apel z okazji 30 lecia Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystość była okazją do podsumowania działalności jednostki PSP w Braniewie, wręczenia odznaczeń, awansów, wyróżnień i podziękowania dla zaproszonych gości, za wspierania jednostek ochrony ppoż.

Apel rozpoczął się od złożenia meldunku dla wicewojewody warmińsko-mazurskiego Piotra Opaczewskiego i nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego. Następnie dla wyróżniających się strażaków wręczone zostały „Brązowe odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Dzień Strażaka był również okazją do wręczenia nagród przyznanych przez Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej dla funkcjonariuszy braniewskiej komendy oraz nagród i pamiątkowego medalu z okazji 30 – lecia Państwowej Straży Pożarnej, które przyznał komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Wśród wyróżnionych medalem 30 – lecia Państwowej Straży Pożarnej byli strażacy KP PSP w Braniewie, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa oraz byli komendanci braniewskiej straży pożarnej.

— Z okazji jubileuszu dziękuję wszystkim, którzy na przestrzeni trzech dekad współtworzyli jednostkę PSP w Braniewie i stali na straży naszego bezpieczeństwa, nierzadko z narażeniem własnego życia i zdrowia. Obecnym strażakom PSP życzę przede wszystkim samym bezpiecznych wyjazdów i powrotów oraz satysfakcji z pełnienia tej odpowiedzialnej, a przy tym powszechnie szanowanej służby — powiedział Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5